Košarka 4

11.10.2024.

22:39

Trinkijeri dobio tri četvrtine i – izgubio, Srbi solidni VIDEO

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Žalgiris rezultatom 74:68 u drugom kolu Evrolige (21:6, 14:18, 17:19, 22:25).

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Olimpijakos je upisao prvu pobedu u novoj sezoni nakon poraza od Olimpijakosa, dok je Žalgiris pretrpeo prvi poraz nakon trijumfa nad Barselonom.

Što se srpskih igrača tiče, Filip Petrušev na jednoj, odnosno Alen Smailagić na drugoj strani, postigli su osam, odnosno sedam poena.

Crveno-beli iz Pireja do pobede su došli praktično zahvaljujući samo prvoj deonici, koju su rešili u svoju korist sa 21:6.

Zanimljivo je da su izabranici Andree Trinkijerija zatim dobili sve tri preostale četvrtine, ali im to nije bilo dovoljno za iznenađenje.

Bilo je šansi, bilo je čak -2 na minut i po do kraja, ali su gostima presudili Vezenkov i Sirvidis, koji je napravio nesportski faul.

Najbolji kod pobednika bio je Saša Vezenkov sa 17 poena i 11 skokova. Evan Furnije je imao 15 poena, dok je Najdžel Vilijams-Gos ubacio devet. Petrušev je uz osam poena imao i tri skoka.

Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Devidas Sirvidis sa 17 poena. Silvan Francisko je ubacio 13, a Dovidas Gedraitis devet. Pomenuti Smailagić je uz sedam poena imao i dva skoka, te po asistenciju i ukradenu loptu.

U trećem kolu EL 15. oktobra Žalgiris gostuje Virtusu, dok Olimpijakos dočekuje Milano.