22:04

"Ludnica" u Francuskoj: De Kolo ispisao istoriju – Lovernj i Asvel srušili Virtus! VIDEO

Košarkaši Asvela pobedili su Virtus rezultatom 87:85 u drugom kolu Evrolige.

Profimedia

Košarkaši Asvela priredili su veliko slavlje svojim navijačima i iznenadili Virtus u drugom kolu Evrolige pobedom u Vilerbanu rezultatom 87:85.

Bivši kapiten Partizana Žofri Lovernj odigrao je 15 minuta i imao 2 poena uz 7 skokova i šut iz igre 1 od 6. Najefikasniji u Asvelu je bio Nil Sako sa 19 poena i 11 skokova, dok je 17 uz 3 skoka i 5 asistencija zabeležio Teo Maledon, 16 i 8 asistencija je imao Nando de Kolo, a 13 uz 7 skokova i 2 asistencije je imao Šek Herison.

U redovima Virtusa, videli smo, 23 poena uz 5 skokova i 6 asistencija za Ajzeu Kordinijea, 15 je ubacio Muhamet Dijuf, dok je 11 poena, 4 skoka i 5 asistencija zabeležio Alesandro Pajola, dok je 9 poena, 5 skokova i 5 asistencija imao Tornike Šengelija, a 9 poena, 1 skok i 1 asistenciju Vil Klajburn.

Nando de Kolo je u četvrtoj četvrtini ispisao istoriju i postigao jubilarni 4.500. poen u Evroligi.

Virtus posle poraza od Efesa u Bolonji gubi i od Asvela na gostovanju i ima košmarni start sezone, pogotovo u odnosu na prošlu godinu kada su delovali fenomenalno i bili u seriji pobeda.

Što se same utakmice tiče, videli smo "paklenu" prvu četvrtinu iz ugla Asvela koji je postigao čak 38 poena za 10 minuta košarke. Oni su rano stekli dvocifrenu prednost i uspešno je održavali tokom većeg dela prvog poluvremena.

Uspeli su Kordinije, Žižić i Pajola da naprave neku seriju u drugoj deonici i da se spuste na jednocifreni zaostatak, ali su Herison i Maledon brzo vratili 13 poena prednosti, ali je Virtus uspeo da smanji zaostatak na 8 poena na poluvremenu.

U trećoj četvrtini je Virtus čak odigrao najbolje, anulirali su prednost Asvela i spustili se na samo tri poena zaostatka zahvaljujući Kordinijeu i priredili dramu u četvrtoj.

Asvel je u toj četvrtoj proslavio jubilej Nanda de Koloa, a u finišu susreta imao mirnije živce i hladniju glavu i upisao prvu pobedu u Evroligi u sezoni 2024/25.