Košarka 0

10.10.2024.

21:48

Drama, tuča i pobeda Fenera – Efes pao u turskom derbiju; Gudurić 8 poena, Boban presedeo

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Anadolu Efes rezultatom 83:78 u drugom kolu Evrolige.

Profimedia

Košarkaši Fenerbahčea su pokazali zbog čega ih mnogi smatraju najjačim timom Evrolige i nadigrali gradskog rivala Anadolu Efes i to na gostujućem terenu.

Utakmicu je obeležilo skandalozno ponašanje Ilajdže Brajanta i Tarika Biberovića i njihova tuča, a više o tome možete čitati OVDE.

Prvu četvrtinu je obeležio sjajni Bonzi Kolson koji je ubacio 14 od 27 poena Fenera, dok je Efes i dalje tražio način kako da odgovori na ovu seriju koju je Amerikanac inicirao.

Fener je u drugoj četvrtini imao i 15 poena prednosti nakon koša Vejda Boldvina za 40:25, a Efes u tim trenucima nije imao niejdnu pogođenu trojku!

Verovali ili ne, prvi koš domaćina van linije 6,75 došao je tek krajem te druge četvrtine kada je pogodio Rodrig Buboa, pa onda 10 sekundi kasnije i Ilajdža Brajant i smanjili zaostatak sa 15 na 9 poena pa je na "velikom odmoru" bilo 46:37 za Fener.

U trećoj četvrtini, osim pomenute tuče, videli smo malo poena i Fener je zadržao 9 poena prednosti sa poluvremena. Vratio se Efes u poslednjoj četvrtini, Den Oturu je ponovo odigrao maestralno i pokrenuo seriju za vraćanje u egal kada je bilo 74:74.

Potom slede poeni Žagarsa i Gudurića koji su stavili tačku na i, da potom Boldvin sa bacanja pogodio oba puta i Oturu je poentirao za konačnih 83:78.

Najefikasniji je bio upravo Den Oturu sa 21 poenom, 15 je imao isključeni Ilajdža Brajant, a 11 Rodrig Buboa, dok je 9 imao Šejn Larkin i po 5 Džordan Nvora i Darijus Tompson.

U redovima Fenerbahčea, 16 poena je imao Bonzi Kolson, 15 Vejd Boldvin, po 11 Žagars i Hejs, 10 Kem Birč, a 8 je imao srpski reprezentativac Marko Gudurić i 7 isključeni Tarik Biberović, dok Boban Marjanović nije igrao.