Košarka 0

9.10.2024.

21:11

Poraz Lojda na povratku – Obradović na 2/2

Košarkaši Monaka savladali su Makabi rezultatom 85:79 u meču drugog kola Evrolige.

Profimedia

Meč u dvorani "Gaston Medesan" obeležio je povratak Džordana Lojda, koji se ovog leta preselio u Tel Aviv, ali je doživeo poraz pred nekadašnjim navijačima ekipe Saše Obradovića

Najefikasniji kod domaćeg tima su bili Majk Džejms (šest asistencija) i Eli Okobo (sve postigao u drugom poluvremenu) sa po 17 poena. Motiejunas je imao 11 (šest skokova), a Papajanis 10 (sedam skokova).

Kod Makabija je pomenuti Lojd bio najbolji ubacivši 16 poena. Oar i Rivero su imali po 13, a Rendolf je jedini još bio dvocifren sa 10 poena.

Makabi je bio bolji tim u prvom poluvremenu i sjajnom šuterskom serijom su na polovini druge četvrtine imali i devet poena prednosti.

Ipak, drugih 20 minuta je pripao domaćinu, iako ni on do kraja nije uspeo da eliminiše faktor neizvesnosti uprkos tome što je u jednom trenutku imao i dvocifrenu prednost.

Na kraju je Obradovićev tim uspeo da odoli i stigne i do druge pobede ove sezone iz isto toliko mečeva. Makabi piše prvi poraz posle trijumfalnog starta u Beogradu i pobede nad Asvelom.

Monako u narednom kolu putuje u Barselonu, dok Makabi dočekuje Efes.