Košarka 1

9.10.2024.

20:18

Valensija se namučila u Rumuniji – Jović sa 9as orkestrirao povratak sa -17

Košarkaši Valensije savladali su Kluž u gostima rezultatom 105:96 u meču trećeg kola grupe B Evrokupa.

Profimedia

Semi Odželej je sa 22 poena predvodio pobednički tim. Lopes-Arostegi je dodao 19 poena i četiri skoka, koliko je imao uhvaćenih lopti i Badio uz 14 poena.

Montero i Pradilja su bili jedini još dvocifreni sa 11 poena. Srpski košarkaš je postigao dva poena za 18 minuta (1/1 za dva, 0/1 za tri) i imao devet asistencija. "Ukrao" je dve lopte i jednu izgubio.

Kod domaćina Dešon Stivens je imao 17 poena i šest skokova, Mokoka i Sili po 15, Salin 12, a Simpson 11 poena.

Igrači Kluža su se držali do samog kraja meča, štaviše oni su ti koji su ispustili pobedu nakon što su imali 17 poena prednosti tokom druge četvrtine.

Rumunski tim je bio u prednosti sve do uvodnih minuta poslednje deonice kada španski predstavnik stiže do preokreta i treće pobede iz isto toliko mečeva u Evrokupu.

Valensija u narednom kolu dočekuje Veneciju, dok će pretposlednji Kluž prvu pobedu u sezoni tražiti protiv Hamburga.