21:23

UŽIVO Kraj treće četvrtine – Zvezda ima dvocifrenu prednost

Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Baskonije u drugom kolu Evrolige.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Crvena zvezda u "Beogradskoj Areni" dočekuje Baskoniju u drugom kolu Evrolige i nakon prošlogodišnjeg poraza od njih u ovoj hali traže način da se osvete i obraduju navijače.

Utakmica je počela u 20 časova i možete je pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

21:20

30' Poslednji minut treće četvrtine

Bolomboj fauliran od strane Monekea u reketu, a Čima se buni i smatra da nije ništa uradio iako je evidentno udario Bolomboja po ruci.

Pogodio je Amerikanac samo prvo bacanje 59:49 i Kamar Boldvin na 4 sekunde pre isteka napada izvlači faul Gidraitisa i to je poslednji mali faul Crvene zvezde.

Hauard je pogodio samo tablu flouterom, a Diop hvata skok i zakucava nakon isteka napada.

Zvezda u jednoj "wheel" akciji napada Baskoniju, a Jago je fauliran od strane Boldvina na 12,4 sekunde pre kraja i to je treći faul pa imaju još jedan mali.

Jago je opet fauliran od strane Boldvina i to je sada poslednji mali faul koji su iskoristili. Zvezda ima još 6,5 sekundi i loše su to izveli, 59:49 kraj treće četvrtine.

21:17

28' Zvezda razbija Baskoniju – nesportska!

Loš pas Hauarda, pravo u ruke odbrani Zvezde. Kalinić u kontri... Pogađa! 54:40 i nova maksimalna prednost. Na drugoj strani Markus Hauard pogađa prvi koš iz igre! 54:43

Sjajna kombinacija i ali up pas Milera-Mekintajera za Bolomboja! Pobegao je odbrani Baskonije, 56:43!

Hauard je šutirao za tri poena iz levog kornera uz kontakt preko Bolomboja, ali koša nije bilo i Sedekerskis je vratio loptu u koš. Potom dobra odbrana Baskonije i Davidovac pravi faul koji je okarakterisan kao nesportska lična greška. 56:45 je rezultat

Dva bacanja ima Čima Moneke, a potom je posed za Baskoniju. Moneke pogađa oba bacanja za 56:47.

Sjajna akcija potom, Forest ostavlja loptu Monekeu koji lepo protrčava i zakucava za 56:49, a onda Bolomboj pogađa preko Hola, 58:49

21:10

21:10

26' Zvezda ubedljivo vodi

Bolomboj pogađa nakon ofanzivnog skoka i promašaja Nikole Kalinića, 52:40. Luvavu potom greši i Kenan mu krade loptu pa Miler-Mekintajer promašuje otvorenu trojku iz levog kornera. Davidovac ne može do ofanzivnog skoka i idemo na novi TV tajm-aut.

21:08

25' Kenan! Pod faulom

Donta Hol zakucava nakon sjajne asistencije Foresta koji je naterao odbranu da krene na njega i ostavio centra samog, da bi Ajzea Kenan na drugoj strani položio loptu van balansa u koš. 47:38 je rezultat.

Sjajna reakcija Kalinića koji krade loptu Holu i Ajzea Kenan na njegovu asistenciju pogađa uz faul Sedekerskisa! 49:38 opet je dvocifrena prednost.

21:05

23' Kalinić za tri!

Tri minuta bez koša Zvezde i onda trojka Nikole Kalinića! Osma trojka Crvene zvezde, a onda Luvavu ispaljuje maltene air ball, lopta pogađa donji deo table i ističe vreme za napad, pa je ofanzivni skok Monekea nebitan tu. 45:36 vodi Crvena zvezda.

21:04

22' Pogađa Moneke

Njegov 9. poen i prvi još od prve četvrtine, 42:36 smanjuje Baskonija i ovo su prvi poeni u trećem kvartalu. Miler Mekintajer uzima težak šut i promašuje polu distancu. Na drugoj strani Trent Forest pravi očiglednu grešku u koracima i vraća loptu Crvenoj zvezdi.

21:02

21' Krenula je treća četvrtina

Blokada Bolomboja je "zapalila" atmosferu na tribinama, ali je Zvezda propustila prvi posed. Potom dobra odbrana Zvezde i veliki promašaj Sedekerskisa. Bez koša u drugom poluvremenu i dalje