Košarka 0

4.10.2024.

23:11

Nula Klajburna protiv "svojih" – Efes srušio Virtus u Bolonji

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Virtus u Bolonji rezultatom 76:67 u prvom kolu Evrolige.

Profimedia

Virtus je prošle sezone imao "brutalan" start i vezao neke bitne pobede, a sada su u prvom kolu izgubili pred svojim navijačima od Anadolu Efesa.

Turski tim je u poslednjoj četvrtini srušio Virtus i napravio ključnu seriju koja im je i donela pobedu, a Vil Klajburn koji je do skoro igrao za Efes poražen je od svog bivšeg kluba.

Virtus je dobro počeo utakmicu, čak je imao i momentum u prvoj deonici, ali je sve ispustio u drugoj pa je na poluvremenu bilo 36:36 i egal rezultat.

Katastrofalno su počeli treću četvrtinu kada se Efes prvi put odlepio, ali su uspeli da se vrate da bi turski tim ponovo uspostavio kontrolu, imao i dvocifrenu prednost i na kraju slavio sa 76:67.

Najefikasniji je bio Den Oturu sa 14 poena, 9 skokova i 1 asistencijom, dok je 12 poena uz po 3 skoka i asitencije imao Ilajdža Brajant, a 11 poena uz 6 skokova i 3 asistencije zabeležio je Šejn Larkin, dok su po 6 imali Tompson, Vilis i Šmits.

U redovima Virtusa, 0 poena je imao Vil Klajburn uz 5 skokova i 3 asistencije, Ante Žižić je imao 7, Šengelija 12 i to bez poena u poslednjoj deonici, a 16 je imao Ajzea Kordinije i bio najefikasniji.