Grčki stručnjak rodom iz Soluna ima želju da Crvena zvezda uvek ima želju da se bori za plej-of.
"Biće potrebno vreme da se to ostvari. Na pravom smo putu. Želimo da stignemo najdalje moguće. Imali smo sjajnu seriju, imali i utakmice koje je trebalo da dobijemo, ali i neke koje niko nije verovao pa smo pobedili. Znakovi su pozitivni. Imali smo i povrede, posebno na centarskim pozicijama, ali postoji plan i dalje od ove sezone. Zato su i produžili ugovor sa mnom na još dve godine, da bismo mogli dalje zajedno i bili bolji svake godine“, pričao je Sferopulos za grčki portal Atletiko.
Sferopulos je na pitanje koji je njegov san, odgovorio.
"Prvo da budemo zdravi. A veliki san je da odvedem Crvenu zvezdu na Fajnal-for".
Izvor: Tanjug
Strateg crveno-belih je govorio i o tome što Partizan i Crvena zvezda moraju da plaćaju kako bi igrali u Evroligi.
"Partizan i Zvezda su među najpopularnijim klubovima u Evropi, naše utakmice su magnet za navijače, ne samo u Srbiji već mnogo šire. Oba tima pune arenu sa 20 hiljada ljudi. Naše utakmice su uvek rasprodate. Kako možeš da ignorišeš takve timove i ne daš im stalno mesto u Evroligi? Trebalo bi da dobiju trogodišnju licencu i da novac koji mora da se potroši neće uticati na kvalitet tima. Jer, ako moraš mnogo da platiš da bi učestvovao, to znači da novac odlazi iz budžeta.“
Sferopulos je pre nekoliko godina dobio poziv od strane Majka Melouna da se pridruži ekipi Denvera. Da li bi sada otišao u NBA?
Sofascore
"O tome može da se diskutuje. Posle toliko godina na ovom nivou, uloga koju bih imao u NBA da bih napustio Evropu morala bi da bude slična. Ne bih otišao da budem samo asistent u timu. Otići kao neki savetnik, suradnik čoveku kao što je Meloun, koji je prijatelj i koji mi veruje, nešto je što bih razmotrio. Sada čak i ne pomišljam na to. Posvećen sam Zvezdi i imam san da uradim nešto sa ovim klubom".
Crvena zvezda gostuje Bajernu u utorak (20.30) u polufinalu plej-ina.
Nikola Jokić odigrao je još jedan sjajan meč, taman onoliko koliko je bilo dovoljno za pobedu Denver Nagetsa protiv Orlando Medžika, rezultatom 126:115.
U četvrtak je odjeknula vest da je italijanski velikan Milan zainteresovan za Partizanovog napadača Andreja Kostića, koju je prenela čuvena "Gazeta delo Sport".
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 15
Pogledaj komentare Pošalji komentar