19:14

Saopštenje Budućnosti: "Isti film, isti režiseri"

Posle velike borbe i triler završnice košarkaši Crvene zvezde uspeli su da savladaju Budućnost u derbiju petog kola ABA lige.

ABA/Buducnost VOLI/Filip Roganovic

Utakmicu su obeležili isključenje predsednika Crvene zvezde, potom pražnjenje dvorane zbog vređanja Nemanje Nedovića, dok su se u jednom trenutku gosti povukli sa terena.

Nakon svig tih problema Crvena zvezda je sa 75:73 savladala ekipu Budućnosti koja je do tog meča imala stopostotan učinak.

Budućnost se dan posle meča oglasila saopštenjem.

U poslednjoj četvrtini isti film, isti režiseri. Koliko god da smo blizu pobede jedna prepreka se ponavlja – sudije. U utakmici petog kola između plavo-belih i Crvene zvezde bilo je nekoliko očiglednih grešaka sudija koje su direktno uticale na krajnji ishod meča. Najupečatljivije je udaranje Alena Omića u lice koje ne samo da nije okarakterisano kao namjeran faul, nego nije sviran faul uopšte. Izdvojili smo pet grešaka u poslednjih 6 minuta i 20 sekundi meča:

1. Faul #33 nad Alenom Omićem pre nego što je Omić napravio faul u napadu (Q4 6:20) https://youtu.be/a4rUCJLHHgw

6. Za kraj mało smeha. Sudije krenu da dosude faul/nesportski faul pa se u deliću sekunde predomisle – https://youtu.be/U3uTcPcoQEI", stoji u saopštenju.