Megin "biser" 18p/17sk – Split naneo prvi poraz "roze timu"

Košarkaši Splita naneli su prvi poraz ekipi Mege u ABA ligi ove sezone.

Izvor: B92.Sport

ABA/Dragana Stjepanović

Nije bilo previše dileme oko pobednika u Dalmaciji, Split se još jednom pokazao kao neugodan rival pred svojim navijačima, kao i protiv Zvezde, pa je upisao još jednu važnu pobedu - 90:80.

Gosti su imali prednost tek u prvom minutu meča, a kada je vođstvo prešlo na stranu Splićana više ga domaći sastav nije ispuštao iz ruku.

Prva četrvtina završena je vođstvom od osam poena, na poluvremenu je ista razlika bila na snazi, a nastavak je doneo još sigurniju i ubedljiviju partiju domaćina.

Najveću prednost ekipa Slavena Rimca imala je srediinom treće deonice kada je rezultat glasio 69:54.

Košarkaši Mege nijednog trenutka nisu bili ni blizu da ugroze pobedu hrvatskog tima u kojem je najefikasniji bio Amerikanac Šenon Šorter sa 22 poena.

David Škara je utakmicu završio sa 19 poena, a Antonio Jordano sa 14 uz 11 šuteva za tri i četiri pogođena šuta sa te distance.

Najkorisniji igrač utakmice bio je novi Megin "biser" Bogoljub Marković, upisao je indeks 37 zahvaljujući sjajnom dabl-dabl učinku od 18 poena i 17 skokova.

Najefikasniji kod gostiju bio je Kondić sa 19 poena.