Košarka 1

18.10.2024.

20:57

FMP posle preokreta do pobede protiv Cibone

Košarkaši FMP uspeli su da na kraju slome otpor ekipe Cibone i tako dođu do pobede u petom kolu ABA lige rezultatom 89:84.

ABA liga/ FMP/Ivica Veselinov

Ekipa iz Železnika je sada na učinku od tri pobede i dva poraza, dok Cibona ostaje na dnu tabele sa skorom 1:4.

Matic Rebec je predvodio ekipu do pobede sa 23 poena i pet asistencija, još jednu dobru partiju je imao Ognjen Kuzmić koji je utakmicu okončao sa 15 poena, dok je Stefan Lazarević je imao 21 poen samo što je upisao i šest skokova.

Kod Cibone fenomenalnu partiju je imao Filip Bundović sa 26 poena, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz u Železniku.

Gledali smo jednu zanimljivu utakmicu, punu preokreta, gde je na kraju ekipa Saše Nikitovića bila bolja.

Bolje su košarkaši FMP otvorili utakmicu, gde su imali prednost tokom prve četvrtine, ali su gosti na kraju vodili posle prvog perioda.

U istom ritmu su nastavili i u drugoj četvrtini kada su konstantno držali vođstvo na svojoj strani.

Veliki preokret je usledio u trećem periodu kada je usledila serija domaćih od 15:0.

Ova serije poena je kako se na kraju ispostavilo bila presudna da na kraju domaći tim odnese pobedu na ovom meču.

U sledećem kolu FMP će gostovati Studentskom centru, dok Cibona će dočaketi Dubai.