Košarka 1

14.10.2024.

20:30

Spartak umalo "prosuo" +21 protiv FMP-a

Košarkaši Spartaka pobedili su FMP rezultatom 93:86 na domaćem parketu u četvrtom kolu ABA lige.

ABA liga/KK Spartak Office Shoes

Spartak je upisao drugi trijumf u novoj sezoni, a FMP drugi poraz, pa sada ove ekipe imaju isti učinak od 2-2.

Proverite svoje znanje – Euroleague selektor

Domaćin iz Subotice je bolje otvorio meč, a može se reći i da je pitanje pobednika rešeno već u prvom poluvremenu, pošto je na pauzi bilo +15.

Izabranici Vlade Jovanovića su u trećem kvartalu imali i maksimalnih +21, ali je FMP uspeo da značajno smanji zaostatak.

Prišli su gosti iz Železnika i na -4 na dva i po minuta do kraja, ali vremena za senzaciju nije bilo.

Najbolji kod pobednika bio je Razir Bolton sa 17 poena. Devon Danijels je imao 15, Dušan Miletić je ubacio 14 uz šest skokova, dok je Danilo Nikolić bio nadomak dabl-dabla sa 11 poena i devet uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani istakli su se Jovan Novak sa 18, odnosno Matec Rebec sa 17 poena. Stefan Lazarević je imao 13 poena i osam skokova, a isti broj poena ubacio je i Voja Stojanović.

U petom kolu jadaranskog šampionata, FMP 18. oktobra dočekuje Cibonu, dok Spartak dva dana kasnije igra u Dubaiju.