22:18

Preokret Krke u Zagrebu

Košarkaši Krke su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u ABA ligi.

ABA/Antonela Pongracic

Kao gosti slavili su protiv Cibone sa 81:74 u susretu 4. kola regionalnog takmičenja.

Tako je Cibona zabeležila drugi uzastopni, a ukupno treći poraz.

Zagrepčani su u dvorani "Dražen Petrović" imali poen prednosti na poluvremenu (41:40) i samim tim je bilo jasno da ćemo gledati neizvestan meč do kraja.

Cibona je imala u nekoliko navrata u trećoj četvrtini po pet poena prednosti, ali nije izdržala.

Veoma loša poslednja deonica koštala ih je poraza, Krka je odigrala tih deset minuta daleko bolje, preokrenula i slavila.

U redovima Krke najbolji je bio Miha Cerkvenik sa 22 poena, po 13 su postigli Tibor Mirtič i Tajler Persons.

U redovima Cibone najefikasniji bio je Entoni Barber sa 17, dok su po 11 postigli Domagoj Vuković, Filip Bundović i Talib Zana.