Košarka 45

6.10.2024.

20:13

Frka, isključenje i šuterska rapsodija – Partizan razbio Cibonu

Košarkaši Partizana rezultatom 113:78 savladali su Cibonu u trećem kolu ABA lige.

Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Time su crno-beli ostali na deobi prvog mesta ABA lige sa maksimalnim učinkom, dok je Cibona sada u donjem delu tabele sa 1-2.

Partizan je u ovom meču odigranom u "Beogradskoj areni" ubedljivo slavio najviše zahvaljujući izuzetnom šutu, pošto su imali čak 19/34 za tri poena.

Izabranici Željka Obradovića u četvrtom kolu ABA 12. oktobra gostuju Studentskom centru, a u međuvremenu idu na megdan Real Madridu dva dana ranije u Evroligi.

Cibona će priliku da popravi utisak imati 9. oktobra na svom terenu protiv Krke.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i veoma rano je stigao do visoke prednosti.

Dobra igra Lundberga, Koprivice, ali pre svega Sterlinga Brauna odvela je crno-bele do +12.

Čak 12 poena Brauna u prvoj deonici, a na semaforu je bilo 34:20.

Partizanova prednost nastavila je da raste u drugoj deonici, a na terenu viđen je i mladi Arijan Lakić, koji je prvi put nastupio u zvaničnim utakmicama.

Na drugoj strani je, međutim, dominirao Entoni Barber, koji je sam nosio svoj tim i u jednom trenutku postigao čak 20 od 40 poena.

Ipak, na nekoliko minuta do kraja prvog poluvremena napravio je glupost zbog koje je izbačen.

U frku je ušao sa Tajrikom Džonsom, a na kraju je Partizanov igrač dobio tehničku, a Barber i tehničku i nesportsku, pa je morao da se prevremeno zaputi u svlačionicu.

Na poluvremenu je bilo 63:47.

Cibona je bolje ušla u drugo poluvreme i uspela je da za samo par minuta smanji prednost na -12, ali je onda usledio Obradovićev tajm-aut koji je promenio sve.

U narednih pet napada Partizan je dao čak četiri trojke (dve Lundberg, dve Pokuševski) i ekspresno otišao na +22.

Do kraja treće deonice nije se desilo ništa preterano vredno pomena, a na početku četvrte crno-beli su uvećali prednost i prvi put otišli na 30+ poena prednosti (98:67).

U četvrtoj četvrtini crno-beli su samo odradili posao do kraja, a Cibona nije imala ni vremena ni mogućnosti da uradi išta ozbiljnije.

Raspucao se Nakić, razigrali su se i neki drugi igrači, a na kraju je meč mirno završen sa +35 za Partizan protiv oslabljene Cibone.

Najefikasniji u Partizanu bio je pomenuti Nakić sa 18 poena. Pokuševski je imao 15 uz pet skokova, Tajrik Džons 14, a Braun i Lundberg po 12 poena.

Na drugoj strani Barber je u prvom poluvremenu pre isključenja dao 20 poena. Dvocifreni su bili još i Džok sa 13 i Perasović sa deset poena.

20:09

38' Sjajni Nakić izbrojao do 18

4/5 šutira trojke Nakić i ima 18 poena. Na drugoj strani novi poeni Barta, a onda ide i trojka Nilikine (111:75).

20:04

36' Čelendž...

Trojka Džoka, pa nesportska nakon izgubljene lotpe.

I onda čelendž Cibone na 30 razlike i manje od pet minuta do kraja.

Uspeo je čelendž Krisa Tomasa i Džokov faul je preinačen u običan. Možda sada dođe do velikog preokreta, ko zna.

20:03

35' Dva minuta bez poena

Puna dva minuta nije pao nijedan poen, što se nije desilo na ovoj utakmici večeras do sad. Prekida crnu seriju Lakić posle sjajne asistencije Nilikine (103:70).

19:59

34' Nakić za Partizanovu "100-tku"

Trojka Barta posle tajm-auta vratila je zaostatak na ispod 30 poena, ali to nije dugo trajalo. Nakić je trokom prebacio 100-tku za svoj tim (101:70).

19:52

32' Partizan uvećao prednost

Sjajni Karlik Džons poenima otvara i 4/4. Ide serija 7:1 Partizana i gosti moraju da zovu tajm-aut – 98:67.

19:51

19:46

Kraj 3. četvrtine

Usporio je ritam u završnici trećeg kvartala, utišali su se i navijači.

Bilo je i dosta faulova i prekida igre, a rezultatski se ništa specijalno nije dogodilo.

Skorić je ušao na teren i odmah pogodio trojku za -20, ali je usledila serija domaćina od 4:0 (T. Džons, K. Džons ), pa pred poslednju četvrtinu imamo 91:66.

19:43

28' Partizan čuva veliku prednost

Ide nova trojka Nakića, a onda i koš Koprivice na obruču posle odlične asistencije Lundberga.

Na drugoj strani zanimljiv faul u napadu Pitera Džoka, a onda nespretan napad Partizana, pa ostaje 82:63.