Košarka 47

6.10.2024.

18:05

UŽIVO Zvezda vodi – počela je treća četvrtina

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Splita, u okviru trećeg kola regionalne ABA lige.

Peđa Milosavljević/Starsport

Utakmica je na programu od 17 časova u dvorani "Split".

Zvezda posle dva kola ima po jednu pobedu i jedan poraz, dok Split nema pobedu u takmičenju ove sezone.

18:04

22' Kombinacija Jaga i Dauma

Jago dolazi do prvih poena na asistenciju Dauma, u nastavku poeni za Šortera.

Daum je na devet poena, dobar njegov start u drugom poluvremenu – 39:43.

17:53

21' Bez poena

Split je imao prvi napad, ali nije uspeo do poena. Blokada Blomoboja, na drugoj strani ništa od poena za Zvezdu.

Dobra reakcija crvneo-belih u odbrani, ukradena lopta.

Ostaje 37:39.

17:53

Učinak u prvom poluvremenu

Za prvo poluvreme, kod Zvezde se istakao Ognjen Dobrić sa osam poena uz dva skoka. Prati ga Majk Daum sa sedam poena i jednim skokom. Miloš Teodosić je postigao jednu trojku uz tri asistencije.

Kod Splita, Borna Kapusta ima devet poena uz dve asistencije, prate  ga Antonio Jordano (4as) i Krešimir Ljubičić (3sk) sa po osam poena.

17:50

17:48

20' Poluvreme, Zvezda vodi 39:37

Škara je promašio šut za dva poena, na drugoj strani neprecizan je bio Kalinić za tri poena.

Ljubičić je pogodio dvojku, a onda je Bolomboj upisao izgubljenu loptu.

Zvezda vodi posle prvog poluvremena – 39:37.

17:45

19' Zvezda održava minimalnu prednost

Ljubičić je upisao poene za Split, na drugoj strani još jedan loš potez Jaga.

Kapusta je promašio šut za tri poena, a na drugoj strani precizan Dobrić – 35:39

17:41

18' Nova trojka za Zvezdu, pogodio je Kenan

Prekida Split seriju Crvene zvezde, loše je reagovao Kenan u odbrani. Napravio je faul za 2+1, pošto je Šorter pogodio pod kontaktom.

Siguran je bio Šorter sa penala. Još jedan promašaj Jaga dos Santosa, ali dobra odbrana Kenana u nastavku. Lopta je za Zvezdu.

Trojka Kenana, novi poeni za Amerikanca – 33:37.

17:37

17' Zvezda preuzela vođstvo

Davidovac je proigrao Bolomboja koji beleži zakucavanje.

Novi tajm-aut Rimca, ali Loš napad Splita. Bolomboj je fauliran pod košem, Split je u bonusu.

Siguran je centar Zvezde sa penala – 2/2. Zvezda ponovo vodi – 30:34.