Košarka 305

6.10.2024.

20:02

Katastrofalna igra i poraz Zvezde u Splitu – Sferopulos: "Nismo spremni"

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Splita 85:78, u okviru trećeg kola regionalne ABA lige.

ABA/Split/Renato Pezzi

Izabranici Janisa Sferopulosa su pretrpeli drugi poraz u tri uvodna meča, dok je Split upisao prvu pobedu i to protiv aktuelnog šampiona.

Smenjivala se prednost tokom meča, Zvezda je vodila u trećoj četvrtini, ali je Split preuzeo inicijativu na startu poslednje i došao do prednosti koju nije ispuštao do samog kraja.

Sferopulos kratko posle poraza:

"Želim da čestitam Splitu na pobedi, želeli su da pobedu više od nas. Mislim da mi nismo spremni da se borimo protiv tima Splita. Nismo igrali kako smo želeli, nismo igrali ni u ofanzivi, ni u defanzivi, na kraju smo im dali šansu da povedu u poslednja četiri minuta i da pobede."

Istakao je da ekipa mora da se fokusira i na ABA ligu, bez obzira na Evroligi.

"Moramo da naučimo iz ovog meča, bez obzira kako Evroliga ide, da igramo dobro i u ABA ligi."

19:14

Statistika sa meča
Sofascore

19:13

19:01

Kraj, poraz Zvezde 85:78.

Teodosić promašio penal za tehničku. Jago fauliran na šutu za tri poena, pogodio je 2/3.
Brz faul Davidovca protiv Škare, koji je polovičan sa penala 1/2.

Nije mnogo vremena prošlo, poentirao je Nedović.

Šorter dolazi do poena sa linije penala posle brzog faula, a onda loš napad Zvezde.

Kraj, pobeda Splita 85:78.

18:57

40' Poraz je izvestan!

Dobar napad Zvezde i trojka Nedovića.

Faul Jaga, Kapusta je bio precizan sa penala. Jago pravi grešku, dobacuje do Šortera, a Škara dolazi dop poena.

Još 30 sekundi do kraja, Split je na +8.

18:54

39' Malo je vremena ostalo za Zvezdu

Izgubljena lopta Davidovca, Kapusta fauliran, polovičan sa penala 1/2.

Potom promašaj Nedovića, a ne pogađa ni Šorter – 78:71.

18:51

38' Trojkaška serija Splita!

Dobra akcija Splita, Kapusta se zaleteo, a potom povrati pas za Tišmu koji pogađa trojku.

Tajm-aut Sferopulos.

Još jedan loš napad Zvezde, onda Jordano pogađa trojku – 77:71.

18:48

37' Zvezda greši

Šorter beleži promašaj, a onda Jago dolazi do novih poena.

Tajm-aut Rimac.

Novi poeni za Škaru, a onda dobra odbrana Splita. I dalje je nerešeno 71:71.

18:45

36' Nastavlja se velika borba

Jordano pogađa trojku, a na drugoj strani loša reakacija Jaga i nova izgubljena lopta Zvezde.

Ipak posle gledanja snimka, lopta je za Zvezdu.

Jago pogađa trojku – 69:69.