Košarka 2

5.10.2024.

19:49

B92.sport u Dubaiju: Jokić gledao veliku pobedu Mege VIDEO

Košarkaši Mege pobedili su na gostovanju ekipu Dubaija 83:80, u utakmici trećeg kola ABA lige na kojoj je bio i Nikola Jokić.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić

U Koka Kola areni viđena je veoma uzbudljiva i neizvesna utakmica u kojoj se do poslednjih minuta nije znao pobednik. Mega je nanela prvi poraz u sezoni Dubaiju, nakon što je ekipa iz Emirata pobedila Crvenu zvezdu i Cedevita Olimpiju na startu takmičenja.

Utakmici je prisustvovao, između ostalog, Nikola Jokić koji je na meč došao početkom druge četvrtine

Jokić je ušao zajednu u dvoranu sa saigračima iz Nagetsa, Čančarom i Šarićem, kao i pomoćnim trenerom Stojakovićem, a na parketu se pozdravio sa agentom Miškom Ražnatovićem i vlasnicima Nagetsa, Stenom i Džošom Krenkeom.

Od poznatih imena, u dvorani je bio i bivši predsednik Evrolige, Đordi Bertomeu.

Kada je reč o utakmici, ona je odlučena u bukvalno poslednjoj sekundi utakmice. Kosta Kondić je na 0.5 do kraja fauliran pri šutu za tri poena, na rezultatu 80:80.

Pogodio je sva tri i time doneo pobedu Megi, 80:83.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jović i Kondić sa 16 poena, Kajil je postigao 13, a Petrović 13 poena.

Kod Dubaija, Tejlor je postigao 14, Prepelič 13, a Abas 12 poena.

Inače, Jokić i Denver Nagetsi se nalaze u Ujedinjenim Arapskim Emiratima povodom NBA turneje u Abu Dabiju.

Nagetsi su u petak izgubili od Boston Seltiksa, a druga utakmica igra se u nedelju u 18 časova po srednjeevropskom vremenu.