UŽIVO Daum "lomi" Mornar

Košarkaši Crvene zvezde od 18 sati u "Areni" igraju meč 2. kola ABA lige protiv Mornara.

Izvor: B92.Sport

Starsport

Za crveno-bele ovo je prilika za popravni nakon poraza u prvom kolu od Dubaija u istorijskoj utakmici, prvoj za klub iz Emirata od osnivanja.

Novi rival Zvezde je potpuni autsajder i ovog puta očekuje se lagana pobeda Beograđana.

Sve najvažnije detalje sa meča u Areni možete da pratite uz LIVE BLOG na B92.sport.

19:12

27' Daum i Teodosić bude Zvezdu

Dve vezane asistencije Teodosića za Dauma i poeni nemačkog košarkaša, koji je ubacio 11 poena za Zvezdu u 3/4 od ukupno 14.

Daum najefikasniji kod Zvezde sa 18 poena, i najzaslužniji za trenutnih 59:51.

19:08

25' Egal u trećoj deonici

Rezultat u trećoj četvrtini je 8:8. Ne baš najbolja partija, to važi za oba tima, ali svakako da su gosti daleko zadovoljniji razvojem situacije. Od starta maltene pariraju Zvezdi u gotovo egal utakmici.

Dženkins se ponovo digao na šut za tri, ovog puta je promašio.

19:06

Kodi Miler-Mekintajer u akciji
Starsport

19:03

24' Čudesni Dženkins

Neverovatna partija najboljeg šutera Barana, nova njegova trojka i 22. poen, odgovorio je na trojku Kenana. Mornar ne dopušta Zvezdi da se rezultatski odlepi (53:48). Greši Miler-Mekintajer, pravi faul, pa gosti preko Smita dodatno smanjuju razliku (53:49).

18:57

22' Haotična igra Zvezde

Već četiri ispaljene trojke igrača Zvezde u nastavku, tek jedna pogođena, i to Daumova (10p). Bedijako je doneo poene na drugoj strani (kasno stigla blokada Bolomboja). Potom, Zvezda je imala konfuzan napad u kojem je uputila tri šuta ka košu, trojke su promašili Kenan i Daum, a Bolomboj je "blokiran" od obruča na alej-up dodavanje Teodosića.

Zvezda - Mornar 50:45.

18:45

Poluvreme

Zvezda ga rešava vođstvom 45:41, ali uz vrlo lošu i letargičnu partiju protiv ekipe koja je u 1. kolu postigla 51 poen za čitav meč (protiv Budućnosti).

Dženkins je fenomenalan sa 19 poena, nemaju rešenja za njega crveno-beli, koji će morati mnogo bolje ako ne žele da im se desi neprijatnost.

18:41

20' Barani imali napad za vođstvo

Nisu ga iskoristili, loše dodavanje gostiju, pa je Zvezda to kaznila poenima Kalinića. Dženkins je pre toga poentirao iz teške pozicije, pogodio je i o tablu. Kalinić rešava poslednjui napad Zvezde na dodavanje Dobrića, za konačnih 45:41 posle 20 minuta.

18:36

18' Spektakularni Dženkins

Još jedna trojka fenomenalnog Amerikanca, treća iz isto toliko pokušaja, već 17 poena za njega. Mornar u stopu prati Zvezdu. Ogovorio je Lazić karakterističnim prodorom i poenima. Na drugoj strani solidan je Runjić, maksimalan je sa linije penala (2/2).

Mornar sve vreme "diše za vratom" crveno-belima (37:41).

18:33

17' Dobrić prvi put na terenu

Da li srpski reprezentativac može da probudi ekipu? Za sada to jedino čini Miler-Mekintajer, koji pogađa novu trojku, svoju drugu (8p, 2/2 za tri) i rezultatski distancira Zvezdu od rivala (39:32). Pavićević zove tajm-aut.