Košarka 59

25.9.2024.

20:49

UŽIVO Crno-bela dominacija pred 18.000 ljudi: Partizan razbio Borac – 30 razlike

Košarkaši Partizana pobedili su Borac iz Čačka rezultatom 96:66 u prvom kolu ABA lige.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Partizan je za utakmicu u Areni dozvolio navijačima da u halu dođu besplatno i oni su se odazvali u velikom broju i njih čak 18.302 bodrilo je crno-bele košarkaše u prvoj utakmici ABA lige protiv Borca.

Izabranici Želimira Obradovića su bili veliki favoriti i bez ikakvih problema pobedili Borac sa 30 razlike, što je i bila maksimalna prednost Partizana koja je nekoliko puta "bila na snazi".

Novi igrači su se predstavili "grobarima", bila je sjajna atmosfera u "Štark Areni" i posebno su energično odigrali Isak Bonga i Tajrik Džons koji su svojim potezima u nekoliko navrata podigli publiku na noge.

Partizan je imao čak petoricu dvocifrenih košarkaša večeras, a najefikasniji je bio Karlik Džons sa 14 poena i po 3 skoka i asistencije, 13 je imao Dvejn Vašington koji je imao i 3 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte.

Po 11 poena upisali su Aleksej Pokuševski, Sterling Braun i Isak Bonga, 9 je postigao Frenk Nilikina, po 8 Ife Lundberg i Tajrik Džons, 5 je imao Koprivica, 4 Dejvis, 2 Nakić, a Vanja Marinković je jedini bio bez poena.

U redovima Borca, videli smo 13 poena Gagića, 12 Valinskasa, a po 10 Smita i Furmanavičijusa.

Što se same utakmice tiče, mogli smo da vidimo dominaciju Partizana maltene tokom svih 40 minuta. Borac je došao u Beograd i pred 18.302 navijača crno-belog tima dao sve od sebe za šta je nagrađen aplauzom.

Pružali su dobar otpor, čak imali i vođstvo u uvodnim minutima, ali je kvalitet Partizana izašao na površinu i poenima Dvejna Vašingtona vraćeno je vođstvo pa se na tom talasu nastavilo sa dobrom igrom i prva deonica završena je rezultatom 24:19 u korist crno-belih.

Promašivali su igrači Partizana mnogo u prvoj četvrtini, trebalo im je malo vremena da uhvate ritam i onda sredinom druge četvrtine počeli nešto više da se odlepljuju.

Borac preko "litvanske veze" Valinskasa i Furmanavičijusa uspeo da se vrati u život i da sa koliko-toliko prihvatljivih -10 ode na veliki odmor, a Partizan je tada vodio 46:36.

Već je u trećoj četvrtini bilo jasno da će Partizan ovde pobediti ubedljivo i za tren oka je razlika otišla na 23 poena, kada su Isak Bonga i Tajrik Džons "zapalili" Arenu.

Sve do poslednjeg minuta treće četvrtine je Borac imao samo 6 poena, da bi Partizan imao 31 za tih deset minuta košarke i utabao sebi put ka veoma ubedljivoj pobedi.

U poslednjoj četvrtini je jedina briga bila kolikom će se razlikom utakmica završiti, a razlika je glasila 30 poena u korist Partizana i pobeda rezultatom 96:66.

Videli su navijači Partizana i dobre i loše strane novih igrača svog omiljenog tima, a oni su ipak pokazali kvalitet na otvaranju sezone i slavili prilično ubedljivo što je generalno dobar znak i verovatno je veliki broj "grobara" sada vrlo zadovoljan.

Utakmicu Partizana i Borca mogli ste da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

Kraj

Dominantna utakmica i ubedljiva pobeda Partizana rezultatom 96:66. ABA liga je u "Štark Areni" otvorena ubedljivom pobedom u korist crno-belih i svi navijači mogu da budu zadovoljni

20:48

40' Poslednji minut utakmice

Opet Vašington napada obruč i posle prodora u levu stranu postiže svoj 11. poen, 94:64

Pogodio je Jošilo posle ofanzivnog skoka za 94:66, a onda Dvejn Vašington izvlači faul za dva slobodna bacanja.

Pogodio je oba, 96:66, 30 razlike vodi Partizan

20:46

39' Prva trojka Dvejna Vašingtona

Posle četiri pokušaja van linije 6,75 je Dvejn Vašington pogodio prvu trojku. Partizan vodi 92:64 i ima 28 poena prednosti pred kraj ove utakmice.

20:45

38' Smiraj meča

Balša Koprivica ide na liniju za slobodna bacanja. Pokuševski je njemu poslao pas u reket, iza leđa, a Boldvin sprečio lake poene faulom da bi Koprivica pogodio samo jedno bacanje, 87:64

20:38

36' Opet Pokuševski

Malopre je imao jedan elegantan prodor i završio nakon naskoka sa obe noge u reketu, da bi sada pogodio trojku i onda poentira i Gagić na drugoj strani, 84:61

Potom Vašington asistira Koprivici za novo zakucavanje, 86:61

20:31

33' Sjajni Valinskas

Osmi uzastopni poen Litvanca u dresu Borca. Sada pogađa novu trojku za 79:56

Valinskas ovog puta asistira Smitu i stiže treća trojka za Borac za 79:59. Serija Borca kojom je smanjio prednost Partizana na 20 razlike i Željko Obradović zove tajm-aut.