Košarka 2

22.9.2024.

23:02

Stravična scena u Železniku: Slovenac pao na glavu, iznet sa terena VIDEO

Košarkaši FMP-a pobedili su Cedevita Olimpiju sa 75:62 u prvom kolu ABA lige, ali se rezultat već zaboravio zbog stravične povrede mladog slovenačkog igrača Žige Daneua

screenshot/arena sport

Kada je utakmica već bila gotova, Daneu je na 20-ak sekundi do kraja krenuo da izblokira jedan rutinski prodor.

Krenuo je po "rampu", ali je pri skoku zakačio saigrača, potpuno izgubio kontrolu nad svojim telom, a onda pao direktno na glavu.

Odmah su svi u dvorani krenuli da se hvataju za glavu, a medicinsko osoblje je brže bolje ušlo da pomogne Daneuu.

Delovalo je kao da je izgubio svest nakon pada, a nekoliko minuta kasnije iznesen je sa terena u kolicima, delovalo je, pri svesti.

Što se utakmice tiče, nije delovalo kao da će ovo biti laka pobeda "Pantera" na startu regionalnog prvenstva, pogotovo ne u prvom poluvremenu.

Cedevita Olimpija je imala i devet poena prednosti, a na pauzu otišla je sa +7.

Međutim, neverovatna treća deonica presudila je gostima iz Ljubljane, pošto ju je FMP rešio u svoju korist čak sa 26:8.

Serijom od 15:0 i sa +11 tim iz Železnika je ušao u četvrtu četvrtinu, a do kraja meča nije bilo nikakve dileme ko će pobediti.