Košarka 53

22.9.2024.

18:22

UŽIVO Dubai čuva prednost protiv Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde u Dubaiju pišu istoriju, s obzorom na to da će u velelepnoj "Coca Cola Areni" odigrati prvu utakmice ABA lige u Emiratama (17.00).

18:26

39' Tehnička za Teodosića, Kalinić ne promašuje

Iznervirao se as Zvezde i odmah dobio tehničku, ali je nakon toga Dubai ušao u kontraritam.

Dobro igra Jago, dobro igra i Kalinić koji pogađa novu trojku – 63:61!

18:25

27' Sve ide preko Teodosića

Teodosić ne uspeva da pogodi trojku i dodatno smanji zaostatak i to koristi Mejson za +7. Teodosić to popravlja sjajnom asistencijom za Davidovca, koji pogađa trojku za 60:56.

18:19

25' Muči se Zvezda, ali i Dubai

Novi poeni Kenana, ali onda Zvezda potpuno staje. Na sreću po goste, ni u Dubaiju nije niko raspoložen u ovim trenucima.

Posle faula na šutu za tri nad Prepeličem Dubai odlazi na +8, a na samom isteku petog minuta prve deonice Kalinić pogađa svoju drugu trojku (58:53).

18:13

23' "Zapalio" se Kenan

Konačno nešto i od Kenana, koji je igrao tri minuta u prvom poluvremenu.

Idu dve trojke za 15 sekundi Ajzee Kenana, pa Golemac mora da prekida seriju. 54:48!

18:10

22' Dubai bolje otvorio drugo poluvreme

Duverioglu, pa Uskoković lagano do obruča i serijom 4:0 otvara drugo poluvreme Dubai.

Uzvraća Zvezda poenima Gedraitisa sa linije penala, ali samo jednim -- 54:42.

18:10

Počelo je drugo poluvreme

Može li Zvezda do preokreta?

17:54

17:52

Kraj 2. četvrtine

Prepelič je hteo da igra dva za jedan ali nije pogodio tešku trojku, međutim ofanzivni skok hvata Dangubić i vraća je u koš (48:41).

Nedović je zatim hteo sve sam, ali na kraju ništa nije uradio i uvalio je "vruć krompir" Mekintajeru, koji nije uspeo da šutne pre isteka napada.

U poslednjem napadu prvog poluvremena Mejson je pogodio dugu dvojku uz zvuk sirene za – 50:41.

17:51

19' Neizvesno

Poeni Abasa iz teške pozicije na isteku napada, Bolomboj hoće sve sam ali ne uspeva, a onda propust u odbranu gostiju ne kažnajva Prepelić iz otvorene pozicije.

Ostaje 46:41 pred ulazak u poslednji minut.