Košarka 0

20.9.2024.

23:07

Zadar "pregazio" Cibonu i otvorio novu ABA sezonu: "Rešetao" bivši košarkaš Partizana

Košarkaši Zadra ubedljivo su savladali Cibonu u prvom meču nove, 24. po redu sezone ABA lige. Rezultat hrvatskog derbija je na kraju glasio 87:69 u korist gostiju.

Cibona/Ivana Dergez

Zadar je odlično otvorio meč i već na kraju prve četvrtine ostvario dvocifrenu prednost.

Iako su domaći u drugoj deonici zaigrali bolje, pogađajući šuteve koje su promašivali u prvoj četvrtini, uspeli su samo da se približe na dva poena zaostatka pred odlazak na pauzu.

Međutim, u trećoj četvrtini Zadar je ponovo preuzeo inicijativu i potpuno nadigrao Cibonu, dobivši taj period igre sa ubedljivih 23:10.

Domaći nisu uspeli da se oporave ni u poslednjoj deonici, te nisu našli način da smanje prednost gostiju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Amar Gegić, bivši košarkaš Partizana, koji je Zadar predvodio sa impresivnih 30 poena, pet skokova i četiri asistencije. Pored njega, Mazalin je dodao 16 poena. Dvocifren je bio još Gilbert sa 10 pogodaka.

U redovima Cibone, Džok i Ročak su se istakli sa po 18 poena, Barber je upisao 17, a Vuković 11, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.