Utorak, 07.11.2023.

22:30

Šestica Atletika protiv nemoćnog Seltika

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Seltik 6:0 (2:0) u 4. kolu grupe E Lige šampiona.

. EPA-EFE/KIKO HUESCA

"Jorgandžije" su na svom terenu ubedljivo i lagano došli do drugog trijumfa u grupi, dok je Seltik upisao treči poraz.

Mrežu gostiju u 6. minutu načeo je Antoan Grizman, u nadoknadi prvog poluvremena na 2:0 povećao je Alvrao Morata.

Na isteku sata igre, Grizman je još jednom matirao golmana Seltika, a šest minuta kasnije Lino je povisio na 4:0.

Morata je do svog drugog gola došao u 76. minutu, a konačnih 6:0 postavio Njiges u 85. minutu.

U ovoj grupi, Lacio je kao domaćin pobedio Fejnord sa 1:0, golom Ćira Imobilea u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Atletiko je prvi u grupi sa osam bodova, Lacio drugi sa sedam, Fejnord treći sa šest, a Seltik četvrti sa jednim bodom.

U sledećem kolu, Atletiko će gostovati Fejnordu, dok će Lacio dočekati Seltik.

U Grupi H, Porto je golovima Evanilsona iz penala u 32. i Pepea u prvom minutu sudijske nadoknade vremena kao domaćin pobedio Antverpen sa 2:0.

Antverpen je od 50. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktni crveni karton dobio Jirgen Ekelenkamp.

Ranije tokom utorka, fudbaleri Šahtjora pobedili su Barselonu 1:0 (1:0) u 4. kolu grupe H Lige šampiona.

Barselona i Porto imaju po devet bodova, Šahtjor šest, a Antverpen je bez bodova.

U narednom kolu, Porto će gostovati Barseloni, dok će Šahtjor dočekati Antverpen.