Fudbal 0

24.10.2024.

10:52

"Petarda" Botafoga za poluvreme – smeši se brazilsko finale "Kope" VIDEO

Fudbaleri brazilskog Botafoga deklasirali su urugvajski Penjarol 5:0 u prvoj utakmici drugog polufinala Kopa Libertadores i jednom nogom se plasirali u veliko finale.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/ANTONIO LACERDA

Tamo ih 6. decembra na "Monumentalu" u Buenos Ajresu najverovatnije čeka još jedan brazilski tim, ekipa Atletiko Mineira, koja je u drugom polufinalu, odigranom dan ranije, potukla River Plejt na svom terenu 3:0.

Revanši će, kako stvari stoje, biti lakši posao po Botafogo i Atletiko koji tako nastavljaju dominaciju klubova iz najprostranije južnoameričke države u najjačem kontinentalnom takmičenju.

Ukoliko oba brazilska tima budu igrala meč za trofej, biće to četvrto svebrazilsko finale Kopa Libertadores u poslednjih pet godina.

2014 - San Lorenco (Argentina)

Botafogo, koji još uvek nema najznačajniji trofej Južne Amerike u svojim vitrinama, a bio bi treći klub iz Rija (Fluminese i Flamengo) koji bi do njega došao, svih pet golova protiv Penjarola postigao je u drugom poluvremenu.

Prvi u 51. minutu preko Džefersona Savarina, drugi četiri minuta kasnije kada je mrežu Urugvajaca pogodio Aleksander Barbosa, da bi Savarino već u 59. postigao svoj drugi, a timski treći pogodak.

Gosti su bili pred nokautom.

Dotukli su ih Luis Enrike u 73. minutu i Igor Hesus u 79.

Izvesno je da će petostruki prvak Kopa Libertadores morati da sačeka neku drugu priliku za novi trofej u ovom takmičenju, prvi još od davne 1987. godine.