Fudbal 0

23.10.2024.

12:00

Magični Dajverson – ima li River čemu da se nada? VIDEO

Fudbaleri Atletiko Mineira upisali su ubedljivu pobedu u prvom meču polufinala Kopa Libertadores. U noći između utorka i srede na domaćem terenu su savladali River Plejt rezultatom 3:0.

Profimedia

Heroj brazilskog predstavnika bio je napadač Dajverson sa dva pogotka i asistencijom.

Nekadašnji špic Palmeirasa, sa kojim je i osvojio ovo takmičenje 2021. godine, je odigrao najbolju utakmicu od dolaska u ovaj klub u Avgustu.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

Najpre se našao u 22. minutu na pravom mestu i pokupio "otpadak", a onda smirenom završnicom doveo svoj tim u prednost.

Dajverson je postigao i drugi klub Atltetiko Mineira kada se u 70. minutu sjajno ubacio, sve je to video Hulk koji ga je proigrao, a živopisni fudbaler pogodio od stativu.

Za kraj je i sam asistirao Paulinju koji je u 74. minutu postavio konačan rezultat. Dajverson na četiri utakmice u ovom takmičenju ima isto toliko golova i pomenuto dodavanje za gol.

Revanš je na programu na "Monumentalu" kroz sedam dana.

U drugom polufinalu se sastaju Botafogo i urugvajski Penjarol, koji prvi meč igraju u noći između srede i četvrtka.