Fudbal 6

22.10.2024.

22:54

Ne otpisujte kralja – Real od 0:2 do 5:2 u reprizi finala LŠ! VIDEO

Fudbaleri Real Madrida savladali su Borusiju Dortmund posle preokreta rezultatom 5:2 u meču trećeg kola Lige šampiona.

EPA-EFE/Juanjo Martin

Pre svega pet meseci dva tima su se sastala u finalu ovog takmičenja kada je "kraljevski klub" na Vembliju stigao do svog 15. "ušatog" trofeja.

Ponovo je madridski tim imao više razloga za zadovoljstvo, ovoga puta posle meča na "Santijago Bernabeu" na kom su imali nešto sporiji start.

Briljirao je u prvih 45 minuta holandski internacionalac Donjel Malen, koji je sa golom i asistencijom u svega nekoliko minuta razmaka naneo udarac protivniku od kog bi se malo kojij protivnik oporavio.

Malen je najpre u 30. minutu sjajno kombinovao sa Žirasijem na malom prostoru, a potom u 34. pronašao loptom kroz peterac usamljenog Gitensa na drugoj stativi.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme i iako niko nije očekivao od ekipe Karla Ančelotije da se samo preda, isto tako nije ni da će postići čak pet golova u nastavku.

I to u poslednjih pola sata meča pošto je Ridiger u 60. minutu zakucao loptu glavom posle centaršuta Mbapea. Usledila je burna proslava Nemca, pa neće manjkati onih kod kuće koji će se zapitati da li je to bio primeran gest reprezentativca "pancera".

Francuz je učestvovao i u drugom golu, doduše ne sa namerom. Našao se Kilijan u izglednoj prilici za šut, ali mu je protivnik u poslednji čas izbio loptu. Na njegovu nesreću, pravo na noge Vinisijusa za prvi gol het-trik heroja domaćeg tima.

Išla je sreća na ruku Realu, pa je i Lukas Vaskes u 83. minutu postigao gol za preokret posle još jednog odbitka.

Tačku na meč je stavio prošlogodišnji najkorisniji igrač ovog takmičenja Vinisijus sa još dva pogotka.

Real se tako vratio na pobednički kolosek posle neočekivanog porza od Lila u prošlom kolu, a pred meč sa Milanom.

Učinak od dve pobede i poraza ima i Borusija, kojoj predstoji meč sa Šturmom.