Fudbal 0

19.10.2024.

18:27

Bivši golman Zvezde završio u bolnici – Železničaru "ceo plen" u Bačkoj Palanci

Fudbaleri Železničara iz Pančeva savladali su Tekstilac u Bačkoj Palanci rezultatom 2:0 u 12. kolu Superlige Srbije.

Izvor: B92.Sport

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Utakmica je proetkla u senci opasnog sudara trojice igrača posle kojeg je najgore prošao golman gostiju, iskusni Zoran Popović, bivši čuvar mreže Crvene zvezde.

Vrlo neoprezno je u toj situaciji na loptu išao napadač domaćih Ukečukvu, blizu je bio i defanzivac Železničara Milikić, a Popović je hrabrom intervencijom mnogo rizikovao - na kraju je naleteo na kopačku Ukečukvua i ostao bez svesti na zemlji.

Kola hitne pomoći su ga direktno sa terena odvezla u obližnju bolnicu.

Popovića je u 26. minutu zamenio Nović.

Pančevci su i pre i posle ovog nemilog događaja bili bolji tim, imali su nekoliko vrlo izglednih šansi u prvom poluvremenu, međutim ni iz nekoliko prilika tada nisu profitirali.

Napadač Branislav Knežević mogao je da se proslavi, promašio je iz nekoliko situacija i ostavio da rezultatska neizvesnost još neko vreme bude prisutna.

Gosti su dobar ritam održali i u nastavku, napadački su igrali, i za to su nagrađeni u 53. minutu preko najboljeg igrača Romanića.

Tekstilac je najbolju priliku za gol, i to kakvu, imao u 74. minutu posle velike greške defanzive gostiju, ipak "poklon" nije iskoristio Obeng u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Pančevaca.

Tačku na trijumf "Dizelke" stavio je Eze u četvrtom minutu nadoknade.