Fudbal 8

16.10.2024.

8:10

Argentinci dočekali revanš za blamažu 15 godina kasnije – 6:0 VIDEO

Fudbaleri Argentine savladali su Boliviju rezultatom 6:0 u meču 10. kola južnoameričkih kvalifikacija za naredni Mundijal.

Profimedia

"Gaučosi" su tako na "Monumentalu" uspeli da se revanširaju protivniku koji im je 2009. godine, takođe u kvalifikacijama za SP, naneli jedan od najtežih poraza.

Tada je u La Pazu bilo 6:1 za Bolivijce potpomognute razređenom vazduhu na više od 3,500 nadmorske visine. U međuvremenu su Argentinci pobeđivali Boliviju sa 7:0 i 5:0, ali u prijateljskim susretima.

Ovoga puta je bilo drugačije u argentinskoj prestonici, a heroj je bio Lionel Mesi koji je postigao het-trik i sada je sa ukupno šest golova najbolji strelac kvalifikacija. I to na 20. godišnjicu debija za nacionalni tim.

As Inter Majamija je tresao mrežu Bolivije u 19, 84. i 86. minutu. U strelce su se upisali još Lautaro Martines u 43. minutu, Hulijan Alvares u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, kao i Tijago Almada u 69. minutu.

Na ostalim mečevima Brazil je savladao Peru u Braziliji rezultatom 4:0 sa dva gola Rafinje iz jedanaesterca.

Urugvaj i Ekvador su odigrali bez golova, dok je Paragvaj nadigrao Venecuelu rezultatom 2:1.

Posle 10 odigranih mečeva Argentina je prva sa 22 boda, dok je Kolumbija sa 19.