Fudbal 10

15.10.2024.

22:38

"Orlovi", nije sve tako crno – u Švajcarskoj rezultat po meri Srbije

Fudbaleri Švajcarske i Danske remizirali su rezultatom 2:2 u četvrtom kolu Lige A Lige nacija.

EPA-EFE/PETER KLAUNZER

U Grupi 3 u kojoj je i Srbija desio se remi po meri naše reprezentacije, koja je ubedljivo poražena u Kordobi.

Goleadu u Sent Galenu započeo je Frojler u 26. minutu, dovevši domaćina u vođstvo, ali radovanje nije dugo trajalo.

Samo minut kasnije na 1:1 izjednačio je Isaksen.

To nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, pošto je u samoj završnici dosuđen penal za domaćina.

Odgovornost je preuzeo Amduni i pogodio za 2:1.

Danska se nije predavala, štaviše. U 53. minutu je zbog ofsajda poništen gol Dorguu, ali to nije bilo sve.

U 69. minutu Kristijan Eriksen je pogodio mrežu domaćina i ponovo izjednačio.

Do kraja utakmice je i Švajcarcima poništen jedan pogodak, pa je ostalo 2:2.

U petom kolu, 15. novembra, Švajcarska dočekuje Srbiju, dok će Danska ugostiti Španiju.