Crna Gora ne može nikome da uzme ni bod!

Fudbaleri Crne Gore nastavili su da gube u Ligi B Lige nacija, ovog puta od Velsa.

Profimedia

Vels je na domaćem terenu savladao Crnu Goru sa 1:0.

To je bio i četvrti poraz u isto toliko mečeva u Grupi 4 Lige B Lige nacija za Crnogorce, koji su sada ostali bez ikakvih šansi da se pa i kroz baraž plasiraju u Ligu B.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

Iako je rezultat bio samo "minimalac", Crna Gora je lako mogla da primi još koji gol i ode kući sa ubedljivijim porazom.

Na kraju, strelac jedinog gola bio je Hari Vilson u 36. minutu sa bele tačke.

Ovo znači da će Crna Gora u petom kolu u novembru morati da pobedi Island kako bi imala kakve-takve šanse da ostane u Ligi B kroz baraž, ali će joj biti potrebno još dosta sreće i u poslednjoj rundi.

U drugom meču ove grupe, Turska je na gostovanju savladala Island sa 4:2.

Domaćin je poveo u 3. minutu preko Oskarsona, ali je doživeo debakl u drugom poluvremenu.

U 53. minutu je Čalhanoglu promašio penal, ali je u narednih 15 minuta bilo dva gola u mreži domaćina – preko Kahvečija i Čalhanoglua, koji je realizovao drugi jedanaesterac.

U završnici je usledila prava drama.

Prvo je Gudjonsen u 83. minutu izjednačio na 2:2, ali onda novi "blickrig" Turaka.

U prednost je goste doveo Guler u 88. minutu, a onda je u 95. Arturkoglu stavio tačku na i.

U petom kolu Island 16. novembra ide na gostovanje Crnoj Gori, dok Turska istog dana dočekuje Vels.