Fudbal 0

14.10.2024.

22:43

Francuska slavi Kolo Muanija u Briselu – Glazer opet primio četiri gola u Italiji

Fudbaleri Francuske savladali su Belgiju u derbiju A divizije Lige nacija.

Profimedia

Oni su u Briselu na stadionu Kralj Boduen bili bolji od domaće reprezentacije sa 2:1.

Francuzi su tako zadržali šanse da kao prvi završe ovu grupu, jer sada imaju samo bod manje od Italijana na dva kola do kraja.

Gledali smo jedno zanimljivo i sadržajno prvo poluvreme na stadionu Kralj Boduen u Briselu.

Prvi deo je pripao fudbalerima Belgija koji su imali inicijativu na gol reprezentacije Francuske, posed lopte je bio u na strani izabranika selektora Domenika Tedeska, ali golova nije bilo.

Imala je Belgija više od igra, nije se osetilo to što u timu nije bilo dva najveće zvezde tima poput Kevina De Brujnea i Romelu Lukakua.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

Najbolju priliku da vođstvo Belgija je imala u 23. minutu kada Juri Tilemans promašio penal.

Od tog trenutka konce igre je preuzela reprezentacija Francuske. Taj nagoveštaj je dao Bredli Barkola koji je imao veliku šansu za gol

Ali su Francuzi ipak prvi stigli do prednosti i to sa bele tačke. Najstrožu kaznu u gol je pretvorio Rendal Kolo Muani.

Posle gola gostiju Belgija nije stala, pa je imala veliku želju da do kraja prvog poluvremena dođe do izjednačenja.

I u tome su i uspeli u nadokandi vremena, kada je Openda sjajno reagovao na centaršut Kastanja i glavom loptu poslao u mrežu. Ovaj je prvobitno bio poništen, ali je posle asistencije iz VAR sobe na kraju ipak priznat.

Tako su ekipe sa nerešenim rezultatom otišle na poluvreme, dok se u nastavku meča igrao fudbal visokog ritma.

Opasniji su bili domaći koji su imali izglednije šanse za gol, ali je kao u prvom delu utakmice gol postigla Francuska.

Dinj je sjajno centrirao, pogodio je u trepavicu Kolo Muanija koji je tako postigao svoj drugi gol na meču za novo vođstvo "galskih petlova".

Inače pre toga je Francuska postigla još jedan gol, ali je on poništen zbog igranja rukom.

Posle gola Francuza, Belgija je značajno digla nivo igre, pa smo gledali jedan sjajan fudbal sa dosta ritma i šansi uglavnom pred golom Menjona.

Pokušavali su Doku, Trosar, ali je Francuska odolela svim atacima Belgije.

Francuska će u sledećem kolu dočekati Izrael, a Belgijanci na istom ovom stadionu čekaju Italijane.

Italija je opravdala ulogu favorita protiv ekipe Izraela, pa je na svom terenu bila bolja rezultatom 3:1.

Italijani su tako ostali na prvom mestu sa deset bodova, što je jedan više od druge Francuske. Sa druge strane Izrael je i dalje bez bodova i sve je izvesnije da če se vratiti u B diviziju.

Već posle prvog dela meča na semaforu je stajalo 1:0 za azure, čime se videlo koliko je Italija u ovom poluvremenu bila bolja od svog rivala.

Jedini gol koji je materijalizovao dobru igru Italije je bio delo Matee Retegija koji je sa bele tačke u 41. minutu doveo svoj tim do prednosti.

I statistički je Italija bila nadmoćnija, pa je u prvom poluvremenu uputila čak 11 udaracam od kojih je četiri išlo u okvir gola.

U drugom delu meča Italija je povećala svoju prednost. Samo posle nepunih deset minuta igre, Di Lorenco je savladao Glazera.

Čast Izraela na ovom meču je sačuvao Abu Fani koji je smanjio prednosti Italijana i tako uvek utakmicu u dramatičan finiš.

Ali samo šest minuta kasnije Italija je ponovo bila na dva gola prednosti, kada je Davide Fratezi naterao golmana Crvene zvezde da po treći put vadi loptu iz mreže.

Di Lorenco je u 79. minutu još jednom savladao Glazera koji je doživeo pravu katstrofu u Italiji.

Italija u sledećem kolu gostovati Belgiji, dok Izrael gostuje Francuskoj.