Fudbal 4

14.10.2024.

22:40

Novi dan, novi poraz BiH; Nemačka golčinom odbranila Minhen VIDEO

Fudbaleri Bosne i Hercegovine doživeli su treći poraz u Ligi A Lige nacija, dok je Nemačka upisala treći trijumf.

Profimedia

Bosna i Hercegovina poražena je od Mađarske u Zenici sa 2:0.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

Iako su neki očekivali da BiH možda i osvoji sva tri boda nakon remija u Mađarskoj, to nije bio slučaj, pa će ova reprezentacija u nekom drugom meču morati da traži prvu pobedu još od oktobra 2023. i duela sa Lihtenštajnom.

Nije otpor domaćina bio loš u prvom poluvremenu, bilo je čak i dobrih šansi, ali je sve brzo palo u vodu.

U 38. minutu utakmice Soboslai je uspeo da se ušunja u kazneni rivala, a onda levom nogom pošalje loptu u dalji ugao za 0:1.

Imala je Bosna šansu da izjednači preko Džeka u nadoknadi prvog poluvremena, ali ništa nije bilo od gola, pa je usledila kazna.

U 49. minutu Omerović je srušio protivnika, a Entoni Tejlor je odmah pokazao na belu tačku.

Loptu je u ruke uzeo Soboslai, a onda rutinski matirao Vasilja za 0:2.

Do kraja meča BiH je bila bolja reprezentacija, sa više napada, poseda i šuteva, ali nikako nije mogla do gola, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Nemačka je na svom terenu u Minhenu savladala Holandiju sa 1:0 i time učvrstila prvo mesto u Grupi 3 Lige A.

Već u drugom minutu poveli su Nemci preko Levelinga, nakon dosta konfuzne situacije, ali je taj gol nedugo zatim poništen zbog ofsajda u građenju akcije.

Napadao je domaćin svim silama, verovano trebalo da postigne barem jedan gol, ali je Holandija, koja nije imala ni šut u prvih 45 minuta, odolevala.

U 30. minutu su gosti mogli vrlo lako da ostanu sa igračem manje zbog krvničkog starta Rejndersa nad Pavlovićem, ali je sudija Vinčić pokazao samo žuti karton.

U drugom poluvremeni se situacija nije previše menjala pošto su Nemci i dalje bili bolja ekipa, ali je Holandija pružila kakav-takav otpor.

Ipak, u 63. minutu se sve srušilo za "Lale", pošto je strelac poništenog gola opet bio u prvom planu.

Leveling je natrčao na odbijenu loptu posle kornera, a onda je neverovatno preciznim udarcem poslao u "rašlje" gola Verbrugena, za opšte oduševljenje domaće publike.

Taj gol se ispostavio kao odlučujući, iako je pobeda "Pancera" verovatno trebalo da bude i ubedljivija.

BiH sada čeka 16. novembar kada gostuje Nemačkoj, dok istog dana Holandija dočekuje Mađarsku.