Fudbal 0

14.10.2024.

19:55

Minimalac Albanije u Tbilisiju – Slovaci sve bliži B diviziji

Fudbaleri Albanije uspeli su da napuste Gruziju sa sva tri boda, pošto su na stadionu Mikeil Meski slavili sa 1:0.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Gruzija je tako posle dve uvodne pobede, doživela i drugi poraz zaredom, dok Albanija je prekinula seriju neuspeha.

Jedini strelac na meču je bio Kristijan Aslani u 48. minutu. Prvo je Tuci sjajno uposlio Aslanija, a aon je sa ivice kaznenog prostora uputio udarac posle kojeg je lopta završila u donjem levom uglu gola Gruzije.

Posle ove pobede Albanija se izjednačila na prvom mestu tabele sa Gruzijom i Češkom koji imaju šest bodova.

U sledećem kolu Albanci će na svom terenu dočekati Češku, dok Gruzija čeka Ukrajinu.

Standings provided by Sofascore

Reprezentacija Slovačke slavila je na gostovanji Azerbajdžanu sa 3:1.

Slovaci su ovom pobedom došli do svog desetog boda, što ih je podiglo na lidersko mesto grupe C1, dok Azerbejdžan i posle četvrtog kola i dalje nema nijedan bod.

Tim Federika Kalcone je poveo u 15. minutu posle autogola Rahila Mamadova. Do izjednačenja domaći su došli u 38. minutu kada je Bajramov pogodio mrežu gostiju.

Međutim tu nije bio kraj uzbuđenjima sa ovog meča, jer je Lukas Haraslin u 75. minutu svojim golom doneo pobedu reprezentaciji Slovačke.

Pobedu Slovacima je potvrdio David Duriš u 87. minutu.

U narednom kolu, koji se igra u novembru, Slovačka će gostovati Švedskoj, a Azerbejdžan će svoje prve bodove pokušati da osvoji na utakmici protiv Estonije.