Fudbal 0

12.10.2024.

22:42

Portugal matirao Poljake za devet minuta, pa strepeo VIDEO

Fudbaleri Portugala savladali su Poljsku rezultatom 3:1 u trećem kolu Lige A Lige nacija.

AP Photo/Czarek Sokolowski

Portugal je napravio novi krupan korak ka osvajanju Grupe 1, pošto sada ima maksimalnih devet bodova, dok su Poljaci ostali na tri.

Domaćina je u 26. minutu načeo Bernardo Silva, a samo devet minuta kasnije prednost je duplirana.

Tada je Kristijano Ronaldo postigao svoj 906. gol u karijeri.

Do kraja meča Portugalci su mogli da uvećaju prednost, ali to nisu uradili, pa su od 78. minuta, kada je na 1:2 smanjio Zjelinski, morali da strepe.

Na kraju su ipak otišli iz Varšave sa sva tri boda, a to je potvrdio autogol Bednareka u 88. minutu utakmice.

U četvrtom kolu Portugal 15. oktobra gostuje Škotskoj, dok Poljska dočekuje Hrvatsku.

* Hladan tuš, pa slavlje na "Maksimiru" – Hrvatska se izvukla u 95. minutu!

Пласман обезедио Sofascore

Što se mečeva Lige C tiče, u Grupi 3 odigrana su dva meča od po 0:0.

Belorusija i Severna Irska su odigrali bez golova na neutralnom terenu u Mađarskoj, a isti rezultat bio je i u Plovdivu u meču Bugarske i Luksemburga.

U Grupi 2 Rumunija je golovima Mana, Marina i Dragušina savladala Kipar na gostovanju sa 3:0, a prethodno je pobedu ostvarilo tzv. Kosovo.