Fudbal 0

11.10.2024.

23:20

Baždar čovek odluke – najbolji meč Srbina u Španiji VIDEO

Fudbaleri Saragose savladali su Tenerife rezultatom 3:2 u prvoj utakmici 9. kola druge španske lige.

Izvor: B92.Sport

Starsport

Centralna figura utakmice bio je bivši napadač Partizana Samed Baždar, dvostruki strelac, kreator preokreta nakon što je domaći tim, iako sa igračem manje, vodio 2:0 do 74. minuta.

Domaći sastav je poveo u 11. minutu preko Martina Luisa, da bi Rodriges u 50. udvostručio vođstvo.

Ali ostrvljani su od 24. minuta igrali bez isključenog Gonzalesa i za to su na kraju skupo platili. Dva gola prednosti, ispostavilo se, nisu im bila dovoljna ni za egal.

Baždar je najpre primakao svoj tim na 1:2, potom je Azon pet minuta kasnije doneo poravnanje, da bi srpski fudbaler u 87. minutu novim golom režirao veliki preokret na Kanarima.

Saragosa će zahvaljujući Baždaru "prenoćiti" na drugom mestu "segunde" pred preostale mečeve devetog kola.

Lider Rasing Santander ima bod više i meč manje.