Fudbal 0

11.10.2024.

23:06

Češka srušila Albaniju – Mudrik za prvu pobedu Ukrajine VIDEO

Fudbaleri Češke su savladali Albaniju sa 2:0 na domaćem terenu, u okviru trećeg kola, Grupe 1, Divizije B Lige nacija.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Češka je do prednosti došla u prvom poluvremenu, da bi u drugom potvrdila pobedu, a oba gola je postigao Tomas Čori.

Već u trećem minutu, Čori je unutar šesnaesterca uputio udarac i rutinski savladao golmana za 1:0.

Nije bilo mnogo šansi u nastavku, a isti igrač je u 44. minutu mogao da donese prednost svojoj selekciji, ali je bio neprecizan, gađao je preko gola.

Ipak, u drugom poluvremenu Češka je uspela da udvostruči prednost, odličan centaršut je uputio Vlad Coufal u 63. minutu, a Čori bio je najbolji u skoku i pogodio je za 2:0.

Domaća ekipa je zadržala prednost do kraja meča i upisala drugu pobedu.

Češka se nalazi na drugom mestu Grupe jedan u B Ligi nacija sa šest bodova, koliko ima i prvoplasirana Gruzija. Ukrajina se nalazi na poslednjem mestu sa tri boda, koliko ima i trećeplasirana Albanija.

Ukrajina je uspela da savlada Gruziju sa 1:0 na domaćem terenu, u meču odigranom u Poljskoj.

Jedini pogodak na meču postigao je Mihailo Mudrik u 35. minutu meča.

Mogla je Gruzija do izjednačenja u završnici meča, tačnije u 89. minutu, ali je pogodak Zurika Davitašvilija poništen zbog ofsajda.

Standings provided by Sofascore

Fudbaleri Estonije pobedili su na svom terenu u Talinu Azerbejdžan 3:1, u meču trećeg kola Grupe 1 Divizije C Lige nacija.

Strelci za Estoniju bili su Joan Jakovljev u 32, Vlasij Sinjavskij u drugom minutu nadoknade poluvremena i Roko Šejn u 71. minutu.

Gol za Azerbejdžan postigao je Toral Bajramov iz penala u prvom minutu nadoknade poluvremena.

U narednom kolu, Estonija će dočekati Švedsku, dok će Azerbejdžan ugostiti Slovačku.

Slovačka i Švedska su odigrale nerešeno (2:2), u okviru trećeg kola.

Gosti su došli do vođstva u 25. minutu, pogodio je Jasin Ajari, a samo sedam minuta kasnije Ken Sema je udvostručio vođstvo (0:2).

Ipak, Slovačka je u 44. minutu uspela da umanji zaostatak, pogodio je David Strelec na asistenciju Ondreja Dude.

Domaća ekipa je uspela da dođe do izjednačenja i na kraju upiše bod, u 72. minutu isti igrač je pogodio za 2:2.

Švedska je prva sa sedam bodova, koliko ima i drugoplasirana Slovačka, Estonija ima tri, a Azerbejdžan jedan bod.