Fudbal 13

10.10.2024.

22:50

Senzacija na "Vembliju" – Grčka bacila Englesku na kolena u 94'! VIDEO

Jedno od najvećih iznenađenja ovogodišnjeg izdanja Lige nacija videli smo na londonskom "Vembliju", gde je selekcija Grčke šokirala vicešampiona Evrope Englesku i savladala je rezultatom 2:1 (0:0).

Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth, File

Selekcija "helena" koju sa klupe predvodi Ivan Jovanović doživljava renesansu, a ove večeri je upisala najveću pobedu u poslednjih 20 godina, još od osvajanja EURO u Portugalu sa čuvenom generacijom Ota Rehagela.

Divizija "B" Četvrtak Grupa 3 20.45 Austrija – Kazahstan 20.45 Norveška – Slovenija Grupa 2 20.45 Engleska – Grčka 20.45 Finska – Irska Petak Grupa 1 20.45 Češka – Albanija 20.45 Ukrajina – Gruzija Grupa 4 20.45 Island – Vels 20.45 Turska – Crna Gora

Senzaciju je nagovestio Vangelos Pavlidis u 49. minutu kada je pogodio posle dodavanja Kuleirakisa.

Zatim je Grcima poništen gol istog igrača u 83. minutu, a u 87. je Džud Beligem doneo izjednačenje i činilo se da će propasti istorijska pobeda Grčke.

Međutim, u 94. minutu je Pavlidis natrčao na odbitak ispred gola Engleza i pogodio za ogromno slavlje Jovanovića i svojih izabranika.

U drugom meču iste grupe Irska je posle preokreta kao gost savladala Finsku rezultatom 2:1.

Na tabeli Grčka ima devet bodova, Engleska šest, Irska tri, dok je Finska na nuli.

Prvoplasirana selekcija će direktno u Ligu nacija A, dok drugoplasirana ide u baraž za plaman u viši rang.

U grupi 3 divizije B, videli smo dva ubedljiva trijumfa domaćih ekipa, Norveške i Austrije.

Predvođeni Erlingom Halandom, Skandinavci su deklasirali Sloveniju sa 3:0 (1:0) uz lošu partiju štopera Crvene zvezde Vanje Drkušića.

Haland je doveo Norvešku u prednost već u sedmom minutu, a štoper Zvezde je pogrešio kod drugog gola Aleksandera Sorlota za 2:0.

Tačku je stavio Haland u 62. minutu za konačnih 3:0.

Austrija je protiv Kazahstana bila još ubedljivija, jer je slavila sa 4:0.

Redom su pogađali Baumgartner u 10. minutu, Lejnhart u 53. Sabicer u 56. i Seidi u 79.