Fudbal 3

10.10.2024.

22:40

Italija prokockala 2:0 u derbiju – Glazer tragičar Izraela VIDEO

Derbi večeri u A Ligi nacija igrao se na rimskom "Olimpiku", gde su bodove podelili Italija i Belgija rezultatom 2:2 (2:1).

Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Iako su "azuri" pred svojim navijačima imali prednost od 2:0, to nije bilo dovoljno i ostali su bez trijumfa protiv vrlo žilavih i, u drugom poluvremenu, razigranih Belgijanaca.

Italija je povela već posle 60 sekundi kada je Dimarko pronašao Kambijasa koji je iz drugog pokušaja zatresao mrežu.

Potom je u 24. minutu Dimarko izveo neverovatan potez tako što je iz prve pronašao Kambijasa na drugoj strani.

U nastavku akcije je fudbaler Juventusa šutirao, golman je odbranio, ali je odbitak Retegi smestio u prazan gol za 2:0.

Ipak, u 38. minutu je Pelegrini dobio direktan crveni karton i tako se promenio tok ovog susreta.

Već u 42. je De Kujper, posle odlične kombinacije iz slobodnog udarca i odložene lopte Trosara, pogodio sam ugao gola domaćih za 2:1.

Zatim je na isteku sat vremena igre Trosar i sam upisao svoje ime u listu strelaca i potpuno vratio "đavole" u meč.

Ali, iako je Belgija još pola sata igrala sa igračem više, nije uspela da dođe do potpunog preokreta na "Olimpiku".

U isto vreme i istoj grupi, Francuska je odnela sva tri boda sa gostovanja Izraelu u Budimpešti, pobedom rezultatom 4:1 (2:1).

Počelo je katastrofalno po Izraelce, jer je Omri Glazer napravio kardinalnu grešku prilikom šuta Kamavinge sa distance.  Početnički propust koji je u nastavku susreta bio koban po Izrael.

Iako je Gandelman u 24. minutu izjednačio, već u 28. je Nkunku vratio prednost "trikolorima", koji su u drugom poluvremenu završili sav posao.

Tačnije, u samom finišu, kada su u 87. Genduzi i u 89. Barkola stavili tačku na trijumf Francuske.