Fudbal 0

10.10.2024.

19:55

Makedonci lako preskočili Letoniju – grabe ka B Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije upisala je siguran trijumf u 3. kolu C Lige nacija protiv Letonije u Rigi rezultatom 3:0 (1:0).

EPA-EFE/TOMS KALNINS

Na taj način su naši južni susedi upisali drugi trijumf, došli do sedmog boda i sa suverenog prvog mesta gledaju ka plasmanu u B diviziju.

Letonci, pak, ostaju na tri osvojena boda iz isto toliko odigranih utakmica i do kraja će se sa Jermenijom boriti za, makar, drugo mesto koje vodi u doigravanje.

Makedonci su ove večeri na "Skonto" stadionu poveli golom Atanasova u 35. minutu, čime su krunisali bolju igru u prvom poluvremenu.

U nastavku je Severna Makedonija čekala priliku da reši meč i to je učinila u 70. minutu, kada je Ćamili na lep način realizovao dobru polukontru za 0:2.

Već tada je sve bilo jasno, a onda je Eljif Elmas u 93. minutu pravom "bombom" stavio tačku i postavio konačan rezultat.