21:42

Piksiju stižu odlične vesti – nova dva gola Mitrovića! VIDEO

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nastavio je da blista u dresu Al Hilala i svi očekujemo da tu golgetersku seriju nastavi i u nacionalnom timu.

Profimedia

On je ove večeri u meču saudijske Pro lige postigao novi pogodak za svoj Al Hilal.

Krajem prvog poluvremena utakmice protiv Al Ahlija mu je poništen gol zbog ofsajda, ali je početkom drugog dela sve bilo čisto.

Neves je sjajno centrirao, a srpski golgeter uradio ono što najbolje radi.

Odlično se pozicionirao, zagradio i glavom pogodio sam ćošak gola za 1:1.

Tu se nije zaustavio, već je u 78. minutu postigao i drugi pogodak na utakmici, za potpuni preokret Al Hilala.

Dosuđen je penal zbog prekršaja nad Malkolmom, koji je najpre Mitrović promašio, tačnije, golman mu je odbranio.

Međutim, ispostavilo se da je čuvar mreže Al Ahlija ranije izašao sa gol-linije, kao i da je još jedan igrač domaćeg tima ranije ušao u kazneni prostor.

Mitrović je ponovio svoj penal i ovog puta bio mnogo sigurniji, čime je doneo 2:1 Al Hilalu.

Bili su to njegovi deveti i deseti gol ove sezone, po čemu je neprikosnoven ispred Karima Benzeme sa sedam i Kristijana Ronalda sa pet pogodaka.

Mitrović će već u ponedeljak biti u Beogradu na prozivci Dragana Stojkovića Piksija pred nove dve utakmice u Ligi nacija.

Srbija će 12. oktobra u Leskovcu dočekati Švajcarsku, dok će tri dana kasnije gostovati Španiji u Kordobi.