Fudbal 0

3.10.2024.

22:54

"Poker" Čelsija u Londonu, rutinska pobeda Fiorentine, neverovatan promašaj Kena VIDEO

Fudbaleri Čelsija pobedili su Gent rezultatom 4:2 u prvoj utakmici Lige konferencija.

EPA-EFE/ISABEL INFANTES EDITORIAL

Čelsi je ubedljivom pobedom počeo ovogodišnju sezonu Lige konferencija i porazio Gent na "Stamford Bridžu" rezultatom 4:2.

Već u 12. minutu je Čelsi došao do prvog pogotka, kada je lepa akcija bila na desnoj strani gde su "izvukli" odbranu Genta i onda Mudri ubacuje centaršut na drugu stativu, a Renato Vega glavom šalje loptu u malu mrežu za vođstvo od 1:0.

Drugi gol Čelsija došao je odmah na početku drugog poluvremena kada je Pedro Neto iskoristio asistenciju Disasija i odlično se snašao u kaznenom prostoru pa matirao golmana Genta.

Odmah nakon postignutog pogotka, potrčao je u zagrljaj Disasiju.

Vatanabe je samo četiri minuta kasnije smanjio na 2:1, kada je dobio centaršut na drugoj stativi i glavom poslao loptu pravo u mrežu Čelsija.

Londonski tim se vratio na pravi način, Nkunku je u 63. minutu povisio na 3:1, da bi Duzburi-Hol u 70. minutu zatresao mrežu Genta za visokih 4:1.

Postigao je Čelsi i peti pogodak, ali je VAR to poništio, da bi Gandelman u 90. minutu postigao gol za konačnih 4:2.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su TNS na svom stadionu rezultatom 2:0, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Dakle, mađarski predstavnik se jako dobro držao u prvom poluvremenu i tokom tih 45 minuta Fiorentina je bila vrlo dominantna i imala čak 12 šuteva na gol TNS-a, dok su gosti zapretili samo jednom.

U drugom poluvremenu,  videli smo još jači pritisak "Viole" koji se isplatio tek u 65. minutu kada je Adli postigao pogodak.

Za pobedu od 2:0 postarao se Mojze Ken u 69. minutu, koji je nedugo potom imao neverovatan promašaj.