Fudbal 2

24.9.2024.

23:10

"Petarda" Čelsija, Siti se mučio sa drugoligašem, Nedeljkoviću ceo meč

Premijerligaši su opravdali uloge favorita ove večeri i plasirali se u četvrto kolo Liga kupa Engleske, uz dobru partiju srpskog reprezentativca Koste Nedeljkovića.

Profimedia

Njegova Aston Vila se namučila na gostovanju Vikombu i tek u drugom poluvremenu je uspela da slomi člana trećeg ranga engleskog fudbala.

Golove za pobedu tima Unaija Emerija dali su Emilijano Buendija u 55. i Džon Duran iz penala u 85. minutu. Utešni pogodak za domaće dao je Ričard Kone u petom minutu nadoknade.

Nedeljković je odigrao ceo meč za goste iz Birmingema i bio prilično solidan na desnoj strani odbrane.

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su "mršavom" pobedom nad Votfordom rezultatom 2:1.

Golove za Siti postigli su Žeremi Doku u petom minutu i Mateus Nunes u 38, dok je jedini pogodak za Vodford postigao Tom Ins u 86. minutu.

Čelsi je bio ubedljiviji i sa 5:0 je deklasirao Berou.

Klub iz Londona do pobede je došao golovima Kristofera Nkukua u osmom, 15. i 75. minutu.

Pol Farman je u 28. minutu postigao autogol, u strelce se upisao i Pedro Neto u 48.

Žreb za četvrto kolo održaće se u sredu uveče.