Fudbal 1

23.9.2024.

13:26

Legenda Junajteda odbrusila Arteti: "Pokaži klasu, uzmi svoje tablete i nastavi dalje"

Čuveni Roj Kin prokomentarisao je izjavu Mikela Artete nakon utakmice Mančester sitija i Arsenala.

Izvor: SportSport.ba

Profimedia

Irska legenda, ljubimac navijača Mančester junajteda, prilično je odbrusila španskom stručnjaku na klupi "tobdžija".

Dva najbolja engleska tima su u derbiju Premijer lige remizirali 2:2 na Sitijevom "Etihadu" u nedelju.

Erling Haland je doveo domaće u prednost u devetom minutu, da bi Italijan Kalafiori i Gabriel do odlaska na odmor preokrenuli rezultat.

Duboko u nadoknadi utakmice gol za 2:2 postigao je Džon Stouns, a celo drugo poluvreme Arsenal je igrao s igračem manje.

U nadoknadi prvog dela Trosard je dobio drugi žuti karton i za njega je meč bio završen, a Arsenal na kraju nije uspeo da slavi u Mančesteru.

Posle utakmice mnogo kritika je bilo na račun suđenja Majkla Olivera, a navijači Arsenala smatraju da je njihov klub oštećen.

Sličnog mišljenja bio je i menadžer tima Arteta koji je posle utakmice istakao da je Oliver bio previše oštar prema Trosardu kada mu je dao drugi žuti karton.

Ali, ne slažu se svi s tim. Jedan od tih je Kin koji je žestoko odbrusio Arteti.

"Duboko u sebi je zadovoljan bodom. Pokaži malo klase, menadžeru Arsenala. Verovatno je zaslužio crveni karton, dobro smo reagovali i idemo dalje. To je kraj. Uzmi lekove i idi dalje. Pokažite malo klase", rekao je Kin.

"Ali sa tačke gledišta Arsenala, mislim da bi oni bili u redu s tim, jer on je očigledno strastven, a vi niste u ovom poslu da biste se svideli nekome. On je tu da pobeđuje u fudbalskim utakmicama za Arsenal i to je ono što radi", dodao je Irac.

Arsenal je prošle sezone bio jedini konkurent Sitiju u borbi za titulu, a i ove je jedan od najvećih rivala.