22:20

Haos u Istanbulu: Galatasaraj razbio Fener

Galatasaraj je sa 3:1 pobedio Fenerbahče u gostima u šampionatu Turske.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Spektakularna utakmica odigrala se u Turskoj gde se u velikom istanbulskom derbiju videla pobeda Galatasaraja nad Fenerbahčeom i to rezultatom 3:1 u gostima.

Aktuelni prvak, Galatasaraj, ponovo je bolje otvorio sezonu od glavnog konkurenta Fenerbahčea i trijumfom u velikom derbiju uspeo da pobegne sastavu Žozea Murinja na pet bodova razlike.

Livaković je posle kornera Galatasaraja loše reagovao i lopta se posle pokušaja Toreire odbila od stative, pa od Livakovića i završila u mreži.

Potom je Viktor Osimen centrirao sa leve strane i pronašao Mertensa koji matira Livakovića za ogromnih 2:0, a u drugom poluvremenu je Sara rešio sve dileme i u 59. minutu pogodio za 3:0.

Tadić je ubrzo napustio igru i samo nekoliko minuta kasnije je stigao gol. Fener je iznudio penal i Edin Džeko preuzima odgovornost, pogađa i postavlja konačnih 3:1.