Fudbal 12

18.9.2024.

22:47

Tragedija u Parizu – nestvaran gol u 90. minutu VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Đironu sa minimalnih 1:0 u prvom kolu Lige šampiona.

EPA-EFE/YOAN VALAT

PSŽ je uspeo da se izvuče protiv autsajdera iz Španije i do trijumfa dođe u poslednjim minutima utakmice.

Dominirao je domaćin na "Parku prinčeva" praktično od prvog do poslednjeg minuta i na kraju ztasluženo trijumfovao, ali lopta skoro čitavih 90 minuta nije htela u gol.

Đirona je u Pariz došla kako bi nekako pokušala da izvuče bod, a o tome je govorila i statistika.

Pred momenat odluke, izabranici Luisa Enrikea su uputili čak 24 šuta ka golu protivnika, naspram samo dva sa druge strane. Đirona je ujedno imala i samo 33% poseda lopta.

I taman kad su Španci već potajno krenuli da slave zlata vredan bod, na scenu je stupio bek Nuno Mendeš, odnosno, bolje reći, golman gostiju Paulo Gazanika.

Mendeš je samo hteo da centrira, ali to nije dobro uradio, te je lopta išla direktno u Gazanigu...

A onda, tragedija. Lopta je nekoga zakačila na putu do kaznenog, prevarila Argentinca, a onda je i on nespretno reagovao i lopta mu je kroz noge prošla u sopstvenu mrežu. Pogledajte: