23:24

Kristijan Belić i drugovi "terorisali" Van Persija – 9:1!

Holandska Eredivizija je ove večeri videla najubedljiviji trijumf ove sezone, a nije u režiji niti PSV-a, niti Fejenorda ili Ajaksa.

EPA-EFE/ED VAN DE POL

Ostvario ju je AZ Alkmar na svom "AFAS" stadionu, gde je sa čak 9:1 deklasirao ekipu Herenvena.

Tim srpskog reprezentativca Kristijana Belića, bivšeg igrača Čukaričkog i Partizana, do nogu je potukao popularna "srca", na čijoj klupi sedi proslavljeni fudbaler Robin van Persi.

Međutim, "leteći Holanđanin" je tek počeo trenersku karijeru, a već je doživeo poraz koji će pamtiti do kraja života.

AZ je poveo već u 4. minutu preko Mijnansa, ali je Herenven izjednačio u 19. preko Brauersa.

Domaćin je samo četiri minuta kasnije ponovo poveo, ali prava goleada tek kreće u drugom poluvremenu.

Nju je inicirao irski napadač Troj Paro sa het-trikom u razmaku od osam minuta, od 48. do 56.

Kristijan Belić je u igru ušao u 69. minutu, a već u 82. je upisao svoje ime u listu strelaca.

Pre i posle toga su golove postizali još Ibrahim Sadik u 72, Meks Merdink u 75. te Ziko Burmister u 85. minutu za konačnih 9:1.

AZ je na visokom drugom mestu, sa 13 bodova, dva manje od lidera PSV-a. Herenven je na 12. poziciji sa četiri osvojena boda.