Fudbal 17

14.9.2024.

22:04

Sergej asistirao, Mitar protiv Borjana na 3x2 VIDEO

Fudbaleri Al Hilala savladali su na gostovanju Al Rijad rezultatom 3:0 u meču trećeg kola saudijske Pro lige.

Profimedia

Goste je u prednost doveo Salem Al Davsari na početku drugog poluvremena.

Reprezentativac Saudijske Arabije je velikom borbenošću oduzeo loptu protivniku, posle čega je ona došla do Sergeja Milinkovića-Savića.

Vezista Srbije je nastavio da kombinuje sa krilnim fudbalerom, poslao mu loptu u prostor duboko u protivničkom šesnaestercu, a Al Davasari maestralno završio tu akciju za prednost Al Hilala.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je peti gol ove sezone u saudijskoj Pro ligi.

Centarfor Al Hilala je u 80. minutu meča protiv Al Rijada duplirao prednost svog tima i dodatno učvrstio lidersku poziciju na listi strelaca.

Njega je proigrao Al Davsari, a Mitrović se na uzanom prostoru sjajno snašao i "bocnuo" loptu pored čuvara mreže domaćeg tima Milana Borjana koji nije uspeo da reaguje na vreme.

Mitrović je na terenu proveo čitav meč, dok je Milinković-Savić zamenjen u 89. minutu. To vreme je iskoristio da u 100. minutu susreta stigne do još jednog pogotka.

Ukupno šestog, nakon što je u sva tri uvodna kola postizao po dva gola.

Ovog puta kolenom pod prečku. Još jednom na asistenciju igrača utakmice Al Davsarija.

Time je stavljena tačka na treću pobedu aktuelnog šampiona u isto toliko mečeva na startu nove sezone.

Al Hilal u narednom kolu dočekuje Al Itihad u derbiju runde.  Al Rijad će igrati protiv Al Raeda.