Fudbal 4

11.9.2024.

8:45

Paragvaj iznenadio Brazil – Kolumbiji derbi sa Argentinom VIDEO

Fudbaleri Brazila poraženi su od Paragvaja sa 1:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.

Profimedia

Domaća ekipa je uspela da dođe do vođstva u prvom poluvremenu i zadrži prednost do samog kraja.

Brazil je imao svoje šanse, a posle poraza plasman na SP je ugrožen.

Paragvaj je do pobede došao u 20. minutu kada je "prevario" odbranu i sa distance matirao Alisona.

Brazil je nešto bolje zaigrao u drugom poluvremenu kada su umesto Endrika i Bruna Gimaraeša ušli Luis Enrike i Žoao Pedro.

Vinisijus je imao dobru priliku su 73. minutu, ali je njegov udarac odbranio iskusni Roberto Fernandes.

Brazil je posle ovog poraza dođao u situaciju da strepi za Svetsko prvenstvo. Nalazi se i dalje iznad crte, ali samo sa bodom više od Paragvaja i Bolivije koji su ispod.

Kolumbija je uspela da slavlada Argentinu sa 2:1 u derbiju za lidersku poziciju.

Do prednosti je doveo Jerson Moskera u 25. minutu, Argentina je uspela da se vrati u 48. kada se u strelce upisao Nikolas Gonzales.

Tačku na meč i pobedu Kolumbije je potvrdio Hames Rodriges, koji je bio precizan sabele tačke u 60. minutu.