8:30

Neverovatno: 31 godina, 67 utakmica – prekinut crni niz

Fudbalska reprezentacija Bolivije napravila je neverovatan uspeh u noći između utorka i srede.

EPA-EFE/Elvis Gonzalez

Fudbaleri Bolivije su u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo pobedili selekciju Čilea rezultatom 2:1 i Bolivijci su na polovini kvalifikacija nadomak mesta koje vodi u grupnu fazu Svetskog prvenstva.

Strelci za Boliviju su bili Algaranjas u 13. minutu i Terseros u 46. minutu prvog poluvremena, dok je za Čile jedini strelac bio Vargas u 39. minutu utakmice.

Ovaj meč se gleda i kao istorijski jer je u pitanju prva pobeda Bolivije u gostima, u kvalifikacijama za SP, još od 1993. godine kada su se poslednji put plasirali na Svetsko prvenstvo.

Posle 31 godine i čak 67 utakmica u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, fudbaleri Bolivije ostvarili su ogromnu pobedu i prekinuli crni niz.

Borba za poslednje mesto koje vodi na Svetsko prvenstvo nije gotova, a Bolivijci i te kako imaju šansu.