Reprezentacija Češke ostvarila je prvu pobedu u novoj sezoni Lige nacija.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Na Fortuna areni u Pragu Česi su u meču drugog kola Grupe 1 u B diviziji takmičenja pobedili Ukrajinu sa 3:1 (2:1).

Junak meča bio je dvostruki strelac Pavel Šulc koji je oba gola postigao u prvom poluvremenu.

Golman Ukrajine Anatolij Trubin je u prvom i 17. minutu bio na iskušenjima, ali ništa nije mogao da uradi u 21. kada je Šulc na dodavanje Vaslava Černija postigao vodeći gol.

Ukrajina je u 35. minutu pogodila prečku preko Ilje Zabarnog, da bi u 37. Vladislav Vanat uz malo sreće postigao gol za 1:1.

Ipak, u drugom minutu nadoknade prvog dela, snažnim udarcem sa distance, Šulc je postigao drugi gol za Čehe.

U nastavku, u 79. minutu dosuđen je penal za Češku koji je Tomas Souček pretvorio u gol za 3:1.

Ukrajinci nisu posustajali, pa su u 84. minutu preko Georgija Sudakova uspeli da smanje na 3:2.

U drugom meču grupe igranom u Tirani, Gruzija je kao gost pobedila Albaniju sa 1:0 (0:0).

I to kakvim golom - u 71. minutu u solo akciju je krenuo Giorgi Kočorašvili, odlučio se na udarac sa 23 metra, a lopta se od prečke odbila i završila u mreži Albanije.

Gruzija je tako sa stopostotnim učinkom iz dva susreta, dok Albanija ima i pobedu iz meča prve runde sa Ukrajinom.

Standings provided by Sofascore

U C diviziji igrana su dva meča Grupe 4.

Severna Makedonija je kao domaćin savladala Jermeniju sa 2:0 (0:0) iako je celo drugo poluvreme igrala sa igračem manje.

Đoko Zajkov je isključen u četvrtom inutu nadoknade prvog dela, ali Jermenija to nije iskoristila u nastavku, naprotiv.

Makedonija je povela u 70. minutu preko Enisa Bardija, da bi tačku na pobedu stavio Bojan Miovski u 79.

Pre toga, Letonija je kod kuće pobedila Farska Ostrva sa 1:0 (0:0), a strelac jedinog gola bio je Renars Varslavans u 64. minutu.